Dokuz Eylül Üniversitesi'nde gerginlik: 15 gözaltı

Dokuz Eylül Üniversitesi'nde gerginlik: 15 gözaltı
Dokuz Eylül Üniversitesi'nde gerginlik: 15 gözaltı
Dokuz Eylül Üniversitesi'nde PKK lehine izinsiz yürüyüş yapan öğrencilere polisin müdahalesi sonucu 15 öğrenci gözaltına alındı.

İZMİR - Bugün , saat 12.00 sıralarında, Buca İlçesi'ndeki Dokuz Eylül Üniversitesi Kampüsü'nde toplanan bir grup öğrenci, karşıt görüşlü öğrencilerin toplandığı kantine yürümek istedi.

Abdullah Öcalan'ın posterini açıp slogan atarak yürüyüşe geçen gruba polis müdahale etti.

Kısa süren arbedede 15 öğrenci gözaltına alınırken, kampüsteki güvenlik önlemlerinin arttırıldığı bildirildi. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/112824411282444

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Radikal'in klasikleri - demet

  Bu haberleri kim yapiyor bilmiyorum ama gazetecilikten nasibini almamis biri olsa gerek... Radikal'de bu tur haberleri hep goruyoruz. Neyse ki fasistler gibi algimiz kapali degil perde arkasini gorebiliyoruz olaylarin...Gecen de Mugla Universitesi'nde karsit goruslu ogrenciler arasinda kavga diye haber verdiler, ama tabii karsit gorus artik Fasitler ve Kurtler demek... Kavgada bir Kurt ogrencinin yaralanmasina ragmen buna hic deginilmemisti. Gozaltina alinanlarin kac tanesninin Kurt kac tanesinin fasist oldugunu da yazmamisti! Bu tur gazeteciler meslegi biraksin!!! Futbol sahasina daha fazla yakisirsiniz!

  ünüversitelerde öğrenci olaylarında polis yanlı davranırsa olaylar büyür. - okkes cavus

  bazı öğrenci gurupları demokratik haklarının talebi için yürüyünce, genellikle sağ görüşlü öğrenciler karşı eyleme geçiyor. ve olaylara neden olurken, polisde genellikle sağ görüşlü öğrencileri desdekler mahiyette davranarak solgörüşlü öğrencileri dövüp birde suçlu imiş gibi muamele yapılmasına neden oluyor. ve hatta cezalandrılıyorlar bile. polis adil ve tarafsız olsa belki hiç olaylar olmadan herkes okuluna girer adalet herkese lazım.....

  YALAN HABER ! - Ince

  Yalan haber halka karşı suç işlemektir. Uydurma senaryolarınızla uydurma haber yazmaktan vazgeçin. Bugün düzenlenmek istenen geçen hafta pazartesi günü kampüste yaşanan olayların protestosuydu ancak polis müdahale etmiş 50'ye yakın kişiyi gözaltına almıştır.

  ziyaaa - ewdalo

  ne abdullah öcalan posteri saldırıları kınamak için yürüyüş yapmak için hazırlanan öğrencilere polis saldırdı... bu kadar yalanda olmaz