Dokuz kişinin bedeninden 30 mermi çıktı

Dokuz kişinin bedeninden 30 mermi çıktı
Dokuz kişinin bedeninden 30 mermi çıktı
Adli Tıp Kurumu Başkan Yardımcısı Büyük, İsrailli askerlerin öldürdüğü dokuz kişiden 30 mermi çıktığını söyledi. Büyük, 'Bazılarına 20 santimden ateş etmişler' dedi

İSTANBUL - İsrail’in Mavi Marmara gemisine düzenlediği kanlı baskının kurbanlarıyla ilgili otopsi raporu askerlerin gerçek mermilerle katliam yaptığını ortaya koydu.
Adli Tıp Kurumu Başkan Yardımcısı Yalçın Büyük’ün Britanya’da yayımlanan Guardian gazetesine otopsi raporuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Buna göre, öldürülen dokuz kişiye dozuk milimetrelik 30 mermi isabet etmiş. Kurbanların çoğu yakın mesafeden ve genelde arkadan başlarına kurşun sıkılarak infaz edilmiş. Amerikan vatandaşı da olan 19 yaşındaki Furkan Doğan’ın 45 cm mesafeden yüzüne, arkadan başına, iki kez bacağına ve bir kez sırtına ateş edilmiş. 60 yaşındaki İbrahim Bilgen, şakak, göğüs, kalça ve bacağında dört kurşun izi taşıyor.
42 yaşındaki Cengiz Akyüz’ün arkadan kafasına, sağdan yüzüne, sırtına ve sol ayağına, 38 yaşındaki Cevdet Kılıçlar alnının ortasına, Fahri Yaldız’ın göğsüne, sol bacağına ve iki kez sağ bacağına, 39 yaşındaki Ali Haydar Bengi’nin göğsüne, beline, sağ koluna, sağ bacağına ve iki kez sol eline, 54 yaşındaki Cengiz Topçuoğlu’nun arkadan başına, sol ve sağdan beline, 47 yaşındaki Cengiz Songür’un boynuna, 32 yaşındaki Necdet Yıldırım’ın sağ omuzuna ve sol bacağına ateş açılmış.
Adli Tıp Başkanı Dr. Haluk İnce, yaptıkları incelemede insanlara doğrudan hatta bazılarına 20 santimetreden ateş açıldığını ve kurşun sekmesiyle yaralanma olmadığını tespit ettiklerini belirterek “Bütün mermiler bozulmamış. Bu adli tıp açısından önemli. Mermi başka bir yere çarpıp sektiğinde yamulma olur. Mermi doğrudan bedene geldiğinde yamulma olmaz” dedi.
Mavi Marmara’nın Britanyalı yolcularından Aksa Dostları örgütünün başkanı İsmail Patel, İsrail askerlerinin ‘öldürmek için ateş’ açtığını belirterek dakikada bir kişinin öldürüldüğünü söyledi. İki adım önünde bir yolcunun arkadan başından, bir diğerinin iki gözünün ortasından vurulduğunu anlatan Patel, 48 kişinin mermiyle yaralandığını ve altı kişinin hâlâ kayıp olduğunu söyledi. Britanyalı Milletvekili Andrew Slaughter, ortaya çıkan yeni bilgilerin saldırı ile ilgili uluslararası soruşturmayı zorunlu hale getirdiğini vurguladı. (Guardian)


    ETİKETLER:

    Mavi Marmara

    ,

    Guardian