Dokuz şehir için yağmur uyarısı

Dokuz şehir için yağmur uyarısı
Dokuz şehir için yağmur uyarısı
Bugün yurdun önemli bir bölümünde yağış bekleniyor. Marmara'nın kuzey ve doğusunda etkili olması beklenen yağmur akşam saatlerine kadar İstanbul'da da sürecek.

Ajanslar - Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın kuzey ve doğusu, Kuzey Ege, İç Anadolu 'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, İzmir, Aydın, Artvin, Balıkesir ile Çanakkale'nin doğu ilçelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Samsun ve Ordu ile zamanla Rize ve Hopa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında yurt genelinde önemli bir değişiklik beklenmiyor. Mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege'de kuvvetli (40-70 km/s) zamanla İç Anadolu'nun batısı, İç Ege ve Orta Karadeniz kıyılarında kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara : Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey ve batı çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30
İstanbul : Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 32
İzmir: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 34