Dolandırıcıya meydan dayağı

Dolandırıcıya meydan dayağı
Dolandırıcıya meydan dayağı

Cansel Canbolat'ın 15 bin lirası ile 4 altın bileziğini dolandırıcılık yoluyla almaya çalışan Ramazan D. mahalleli tarafından feci şekilde dövüldü.

Milyonlarca lira tutarında dolandırıcılık yapan telefon dolandırıcıları bu kez sert kayaya çarptı. Adana'da 45 yaşındaki Cansel Canbolat'ı cep telefonundan arayıp, kendisini polis olarak tanıtarak kimlik bilgilerinin terör örgütü tarafından kullanıldığını iddia edip para isteyen 30 yaşındaki Ramazan D.'yi vatandaşlar öldüresiye dövdü.

RADİKAL - Adana’nın Karataş İlçesi’nde yaşayan ev kadını 45 yaşındaki Cansel Canbolat’ı cep telefonundan arayıp, kendisini polis olarak tanıtarak kimlik bilgilerinin terör örgütü tarafından kullanıldığını iddia edip para isteyen 30 yaşındaki Ramazan D.’yi vatandaşlar öldüresiye dövdü.

Cansel Canbolat’ı cep telefonundan arayan ve kendisini polis olarak tanıtan şüpheli, kimlik bilgilerinin terör örgütü tarafından kullanıldığını söyleyerek soruşturma için elden para istedi. Ayrıca ne kadar nakit parası olduğunu da sordu. Paniğe kapılan Canbolat, oğlunun düğünü için biriktirdiği 15 bin lira ve 4 altın bileziği olduğunu anlattı. Şüpheli de “Hepsini getir. Biz seni sonra tekrar arayacağız” diyerek telefonu kapattı. Bu sırada dolandırılacağını fark eden Cansel Canbolat, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek olayı anlattı.

Şüpheliyi yakalamak için plan hazırlayan polis, Canbolat’a kendisini arayanlara randevu vermesini istedi. Şüphelilere istedikleri parayı ödemek için randevu veren Canbolat, ilçe merkezinde içine gazete kağıdı doldurduğu siyah poşetle beklemeye başladı. Çevrede güvenlik tedbiri alan polis, Cansel Canbolat’ın yanına yaklaşıp elindeki poşeti isteyen Ramazan D.’yi yakaladı.
Bu sırada çevrede toplanan vatandaşlar, sivil polislerin engelleme çabalarına rağmen Ramazan D.’yi öldüresiye dövdü. Sivil polisler tarafından yakındaki bir okula götürülen Ramazan D.’nin linç edilmesi güçlükle önlendi. Şüpheli sorgulanmak üzere karakola götürülürken, ilçe çıkışında araçta bekleyen diğer şüpheli 22 yaşındaki İbrahim K. da gözaltına aldı. Şüpheliler ifadelerinin ardından sevk edildikleri nöbetçi mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


  http://www.radikal.com.tr/127539012753903

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İçi boş yasalar... - _poseidon_

  Polis ve Yargı yasaları bahane edip, bunları yakalayıp hapse atmazsa, görevini yapmazsa, yakında daha da kötü durumlar olmaya başlar

  Nereden bakarsam bakayım mantık erdiremedim bu sırra - user966504

  İnanılır gibi değil ama gerçek! adamlar suçüstü yakalanmalarına rağmen üzerinden bir gün bile geçmeden aynı gün tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar. Tamam bu tamamen serbest bırakıldıkları anlamına gelmiyor ama benim bildiğim suçu kesinleşmemiş olan zanlılar tutuksuz yargılanır. Daha geçen hafta bir aileyi 35 bin lira değerinde dolandırdılar. Tutuklu yargılanmaları için ne yapmaları gerekiyordu acaba ?

  YUH! - user1113887

  Serbest mi bırakıldılar? Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla 16 yaşındaki çocuğu tutuklu yargılayanlar, suç üstü yapılan dolandırıcıları tutuksuz yargılarlar. Niye şaşırdıysam sanki?