Dolandırılmasına polis zor engel oldu!

Dolandırılmasına polis zor engel oldu!
Dolandırılmasına polis zor engel oldu!

Nural Martin (sağda) polisin söylediklerine de ikna olmadı.

Tekirdağ'da, kendisini telefonla arayan ve polis olarak tanıtan kişinin hesabına para yatırmaya giden 30 yaşındaki Nural Martin'i bankaya gelen polis ekipleri dolandırılmak istendiğine güçlükle inandırabildi.

TEKİRDAĞ - Tekirdağ’da yaşayan Nural Martin’i cep telefonundan arayan ve kendisini polis olarak tanıtan kişi, "SİM kartınız kopyalanmış. Terör örgütleri ile görüşme yapılıyor. Terör şüphelisi olabilirsiniz. Vereceğim hesap numarasına para yatırırsanız, bu sorundan kurtulacaksınız" dedi. Paniğe kapılan Martin, telefonu açık bir şekilde banka şubesine gitti. Martin’in dolandırılmak istendiğini anlayan banka görevlisinin ikna çabaları fayda etmeyince polise haber verildi.

Bankaya gelen polis ekipleri de Martin’i ikna edemeyince Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü ’ne götürüldü. Martin burada güçlükle ikna edildi. Ardından da evine gönderildi.

Polis, Martin’i dolandırmak isteyen kişinin kimliğini belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor. (Ruhan YALÇIN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/114943811494385

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Beni niye aramıyorlar? - armagandenizci

  Keşke beni de arasalar diye hep bekliyorum. Boş vaktim çok, iyice salağa yatıp şu dolandırıcıyım diye geçinenleri ince ince makaraya sarmak istiyorum. Maksat Selçuk Parsadan'ın ruhu şad olsun.

  Burası Türkiye - Sömsöm Yarim

  Tamamen ilgisiz, kendi halinde bir insanın bile bir gecede düzmece kanıtlarla terörist ilan edilip senelerce tutuklu yargılanabildiği bir ülkede bunların olması normal. Bu yüzden herkes iyice paranoyak oldu. Allah kimseyi TC mahkeme ve cezaevlerine düşürmesin. Amin.

  insanar neden kanıyor acaba?! - yenilgidenzafere

  düzmece belgelerle 1 günde herkesin terörist olabildiği bir memlkette yaşadığımızın farkındayız da ondan...

  Adalete güven - sblgngr

  Bu halkın adalete ve polise güvenmediğini gösterir.Yüzde yüz masum olduğu halde, böyle, kolayca karalanacağından, kendisini temize çıkaramayacağından, polisin ve hukukun kendi yanında olmayacağından şüphesi olmasa neden böyle paniğe kapılsın ki? Ben hep yabancı filmlerde eve giren katili öldüren kadınlara imrenmişimdir. Katil ölür, film biter. Çünkü kadın masumdur. Suçluyu öldürmüştür.Kendisi aklanacaktır.Film bitmiştir. Hadigel bizde birini böyle öldür de kolaysa temize çık bakalım. Ömrün bitmeden davan biter mi?

  Bu adam nerde yaşıyor acaba... - _poseidon_

  Bu adam nerede, hangi dünyada yaşıyor acaba...