Dolmabahçe Camisi'nin imam ve müezzini, Beyoğlu'nun müftüsü gitti

Dolmabahçe Camisi'nin imam ve müezzini, Beyoğlu'nun müftüsü gitti
Dolmabahçe Camisi'nin imam ve müezzini, Beyoğlu'nun müftüsü gitti
Gezi Parkı protestolarının ilk günlerinde göstericiler tarafından revir olarak kullanılan ve daha sonra özellikle 'içeride içki içildiği' tartışmalarıyla gündeme gelen Dolmabahçe'deki caminin müezzini ve imamıyla birlikte Beyoğlu müftüsü görevlerinden alındı.

Radikal.com.tr – Gezi Parkı protestolarının ilk günlerinde göstericiler tarafından revir olarak kullanılan ve daha sonra özellikle ‘içeride içki içildiği’ tartışmalarıyla gündeme gelen Dolmabahçe Bezm-i Alem Valide Sultan Camii’nin müezzini ve imamıyla birlikte Beyoğlu müftüsü görevlerinden alınarak başka yerlere verildi.

Eylemler sırasında en çok tartışılan isim olan Dolmabahçe Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi Müezzini Fuat Yıldırım’ın, Başakşehir’e bağlı Kayabaşı köyüne sürüldüğü öğrenildi. Gezi olayları sırasında camide içki içildiği iddia edilmiş, cami müezzini Fuat Yıldırım ise ısrarla ‘kimseyi içki içerken görmediğini, yalan söyleyemeyeceğini’ tekrarlamıştı.

Hürriyet gazetesinden Yalçın Bayer’in yazısına göre, “Fuat Yıldırım bu davranışının bedelini sürgünle ödedi”. Bayer’in yazısına göre İstanbul müftüsünün, “Sen çok yıprandın, seni başka yere tayin edelim” söylemlerine karşı; “Ben hiçbir şekilde yıpranmadım” cevabını vermesinin ardından müfettiş görevlendirildiği ve ‘teftişin selameti’ için müezzin Fuat Yıldırım’ın 6 ay süreyle Kayabaşı köyünde müezzin olarak görevlendirildiği söyleniyor.

Dolmabahçe Camisi imamı Halil Necipoğlu’nun tayini ise Zeytinburnu’na yapıldı. Beyoğlu müftüsü Recai Albayrak ise Karadeniz Ereğli’ye tayin edildi.


Yalçın Bayer’in yazısı şu linkten okunabilir
Gezi’nin faturası imamlara da çıktı


Camide içkiyi Diyanet de bulamadı


Dolmabahçe müezzini: Beni göstericiler korudu


'O cami'nin müezzini polise ifade verdi: İçki içildiğini görmedim


Diyanet İşleri Başkanı'nın 'karargah' dediği camideki doktorlar: O revir canlar kurtardı


  http://www.radikal.com.tr/1151887115188716

  YORUMLAR
  (16 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gercegi gorun artik. - Kamubuyurum Tüz Bölemi

  Gezi kalkismasinin gundemde tutulmasi sadece ve sadece Ak Partiye puan kazandiriyor. Milletimiz secimle gelmmis bir hukumeti eskiyalik ile gondermeye calisanlarin yapmak istedigi numaralara kanmiyor. Bilginiz olsun diye belirteyim dedim.

  SÜRMÜŞLER - ibrahimbaytak

  SUÇLARI “ben din adamıyım, yalan söyleyemem deyip” DOĞRUYU SÖYLEMEK.

  BAŞINDA BİLİYORDUK GİDECEKLERİNİ - pispor

  Çünkü gerek İmam gerek müezzin hükümetin yalanlarına ortak olmadılar meşhur bir söz vardır ya doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar diye ancak biz onları bu dürüstlüklerinden dolayı da unutmayacağız unutturmayacağız

  Insan - celal103

  Insan olan insanca yasami benimsiyenler her zaman bedel odemislerdir.Gezi direnisinde Cami imaminin insani durusu bedel odemesine neden olmustur.Cami hocasinin yanindayim.Onu insaniduygu ve durusundan dolayi seviyorum.Bana gore surgunu bir oduldur. Hrant Dink'i planliyalar oldurenler devletin odulune maruz kaldilar. Insanlarinsa nefretine.

  baskı - kaşınan adam

  Onlara sorsan bunların döneminde ne baskı vardır nede zulüm.Herkes gayet özgürdür,herkes düşüncesini rahatça söyler.,ülkede ileri demokrasi kuralları hüküm sürer.

  dinde adalet olur mu? - kurtulus_2060

  Bu gelişme İslam dinini savunan egemenlerin kitabında her şeyin iktidar ve iktidarda kalmak için olduğunun en güzel örneği değil mi? iktidar için gerisi tefferuattır!

  Edep yahu birazcık edep! - mavi ve beyaz

  Bu gibi durumlarda başbakanın ''Ya tarafsın ya bertaraf'' sözünü hatırlıyorum ve utanç duyuyorum.Taraf olmadıkları için bertaraf edildiler.