Dolmabahçe saldırısının yeni görüntüleri 

Dolmabahçe saldırısının yeni görüntüleri 
Dolmabahçe saldırısının yeni görüntüleri 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Dolmabahçe Sarayı saltanat kapısında saygı nöbeti tutan polise yönelik düzenlenen silahlı ve bombalı saldırı anının bulunduğu görüntülerini paylaştı.

RADİKAL - Dolmabahçe Sarayı önündeki nöbetçi kulübesine 6 gün önce el bombası ve uzun namlulu silahla yapılan saldırının yeni görüntüleri basına dağıtıldı.   Güvenlik kamerası görüntüleri saldırganların geldikleri ve saldırı sonrası kaçtıkları güzergahların gösterilmesiyle başlıyor. Görüntülerde 2 saldırganın Beşiktaş istikametinden yürüyerek birlikte Dolmabahçe Sarayına geldikleri görüldü. Saldırganların yakalanmamak için silahları ellerinde bulunan poşetlerde taşımaları görüntülere yansıdı. Bir saldırganın saygı nöbeti tutan polislere ateş açması, diğer saldırganın ise el bombasını atarak kaçması güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

 

KAÇIŞLARI DA KAMERALARA YANSIDI

Saldırganlar olay yerinde koşarak kaçmaları da çevrede bulunan güvenlik kameralarına yansıdı. Saldırganların bir süre koştuktan sonra bir binaya  girerek tanınmamak için elbiselerini değiştirmeleri de güvenlik kameralarının kaydettiği görüntülerden. Elbise değişimini yaptıktan silahlarla yeniden  kaçmaya başlayan saldırganlar, bu görüntülerinin kaydedilmesinden kısa süre sonra yakalandı. (dha/ Çağatay KENARLI)