Dolmabahçe'de gelenek değişmedi

Dolmabahçe'de gelenek değişmedi
Dolmabahçe'de gelenek değişmedi

FOTOĞRAF: MUSTAFA ÖZDABAK / DHA

İSTANBUL - Mustafa Kemal Atatürk İstanbul’da da bir dizi törenle anılırken, Dolmabahçe Sarayı’nda büyük önderin son nefesini verdiği odada nöbet tutan asker yine gözyaşı döktü.
 Atatürk’ün saat 09.05’te hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı’ndaki odasında düzenlenen törende yine duygusal anlar yaşandı. Atatürk’ün son nefesini verdiği yatağa çiçekler konuldu. Saat 09.05’de sirenler çaldı ve saygı duruşunda bulunuldu. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu 10 Kasım’da da Atatürk’ün yatağının başında nöbet tutan iki erden biri gözyaşlarına engel olamadı. Duygulanan er esas duruşunu bozmazken yine bir vatandaş askerin gözyaşlarını mendiliyle sildi. Mavi Salon’da yapılan törene AKP’li TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil de katıldı. İstanbul’da saatler 09.05’i gösterdiğinde de Boğaziçi Köprüsü’nde trafik durdu. Araçlarından inen sürücüler kornalarını çalarak, saygı duruşunda bulundular.
Taksim Anıtı önünde düzenlenen anma töreninde Vali Muammer Güler hazır bulunurken Berlin duvarının yıkılışının yıldönümü törenlerine katılmak için Almanya’da bulunan AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş katılmadı. (Radikal)


    ETİKETLER:

    Kadir Topbaş