'Domuz büyüsü yaptılar, kovdum'

'Domuz büyüsü yaptılar, kovdum'
'Domuz büyüsü yaptılar, kovdum'

Ayşegül Menderes (sağda) ve Fatma Eryürek büyü yaptıkları gerekçesiyle kovuldu.

Haber: HASAN BAYRAK / Arşivi

AYDIN - Didim’de, belediyede çalışan iki kadın görevlinin güvenlik kameralarındaki görüntülerde, ‘belediye başkanının oda kapılarına ve yerlere domuz yağı sürerek büyü yaptıkları’ iddiasıyla işten çıkarılmaları günün konusu oldu.
Mümin Kamacı, geçen cuma günü düzenlediği basın toplantısında, temizlik işlerinde görevli Fatma Hatuk Eryürek ile zabıta memuru Ayşegül Menderes’in domuz büyüsü yaptıkları gerekçesiyle işten çıkarıldığını açıkladı.  Kamacı, “İncelenen güvenlik kamerası kayıtlarını izlerken gözlerime inanamadım. Bu kadın görevliler benim ve belediye başkan yardımcısı Ahmet Karaoğlu’nun oda kapılarına ve yerlere  büyü amaçlı domuz yağı sürüyorlardı. Bu, sonu ölüme varacak şekilde daha da ileriye gidebilirdi” dedi.
İşten çıkarılan temizlik görevlisi Fatma Hatuk Eryürek ise CHP’li olmadığı için işten çıkarıldığını savundu. Ayşegül Menderes ise Disiplin Kurulu’na verdiği ifadede, “Eryürek, beni müstehcen görüntülerim bulunduğunu öne sürerek tehdit etti. Tehditle bu işi yaptım” dediği öğrenildi.