Domuz gribi hastası anne-oğul iyileşti

İSTANBUL/ KONYA- Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Operatör Doktor Haldun Ertürk, ABD’den yola çıkıp Amsterdam üzerinden Irak’a gitmek amacıyla İstanbul’a gelen ve H1N1 virüsü tespit edilen anne-oğulun iyileştiğini söyledi.
Ertürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir haftadır tedavi gören ABD vatandaşı Iraklı anne ile oğlunun dün yapılan test sonuçlarının negatif çıktığını belirtti. Test sonuçları negatif çıkan aileden diğer dört kişinin de bir hafta boyunca hastanenin bo-şaltılan göz kliniğinde müşahede altında tutulduğunu dile  getiren Ertürk, “Hastalar tamamen iyileşti. Hiçbir bulaştırıcılıkları yok” dedi.
Öte yandan dün Konya’da domuz gribi paniği yaşandı. Yurtdışından gelen arkadaşlarının ayrılmasından sonra ateşlenen üniversite öğrencisi Mustafa S. kendisinde domuz gribi olduğu şüphesi ile Meram Eğitim Hastanesi’ne başvurdu. Hastanede kısa süreli panik yaşandıktan sonra Mustafa S. intaniye servisinde tedavi altına alındı. Mustafa S.’nin boğaz enfeksiyonuna bağlı olarak rahatsızlandığı ortaya çıktı. (Radikal, dha)