Domuz kapanına yakalanan yavru ayı, ormana salındı

Domuz kapanına yakalanan yavru ayı, ormana salındı
Domuz kapanına yakalanan yavru ayı, ormana salındı
Sakarya'nın Geyve İlçesi'nde köylülerin bahçelerini korumak amacıyla kurduğu domuz kapanına yakalanan yavru ayı, uyuşturucu iğneyle uyutulduktan sonra kapandan kurtarıldı. Bir süre sonra kendine gelen yavru ayı doğal ortamına bırakıldı

GEYVE - İlimbey Köyü'nde ormanlık alana yakın bir yerde yiyecek arayan yavru ayı, meyve bahçesi girişine köylüler tarafından kurulan domuz kapanına yakalandı. Acı içinde bağırarak kapandan kurtulmaya çalışan yavru ayıyı gören bir köylünün haber vermesi üzerine Geyve İlçe jandarma Komutanlığı, Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ve Geyve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri olay yerine geldi.

Geyve İlçe jandarma Komutanlığı ekiplerince, köylüler ayının bulunduğu yerden uzaklaştırıldı. Gerekli önlemler alındıktan sonra Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü tarafından getirilen veteriner hekim, uyuşturucu iğne atarak yavru ayıyı sakinleştirdi. İğnenin etkisiyle bir süre sonra uyuyan yavru ayının kapana takılan ayağı görevliler tarafından kurtarıldı.

Yapılan kontrolde ciddi bir yarası bulunmadığı belirlenen yavru ayı, kendine geldikten sonra jandarma ve orman görevlileri gözetiminde doğal ortamına bırakıldı.(dha)


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  ilçe

  ,

  orman

  ,

  jandarma

  ,

  sakarya

  ,

  Geyve