Domuz sürüsü İstanbul Boğazı'nı yüzerek geçti

Domuz sürüsü İstanbul Boğazı'nı yüzerek geçti
Domuz sürüsü İstanbul Boğazı'nı yüzerek geçti
İstanbul Boğazı'ndaki Rumeli Kavağı Mahallesi sakinleri, önceki akşam İstanbul Boğazı'nı yüzerek Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçen domuz sürüsüyle şaşkına döndü.

İstanbul Boğazı'ndaki Rumeli Kavağı Mahallesi sakinleri, önceki akşam çok ilginç bir göç olayına tanıklık etti. Orman bölgesinde olmaları nedeniyle mahalle merkezine kadar domuzların inmesine alışkın olan mahalleliler, İstanbul Boğazı'ndan yüzerek Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçen domuz sürüsüyle şaşkına döndü.

MUHTAR: "SOKAK KÖPEĞİ GİBİYDİLER"
Habertürk'ün haberine göre Rumelikavağı Mahallesi Muhtarı Cevdet Bayraktar, yaşadıkları şoku "Sokak köpekleri gibiler. İstedikleri yere sürü olarak odaklanabiliyorlar" cümleleriyle anlattı. Mahalleye domuz inmesine alışkın olduklarını ancak denizde domuz ilk kez görüldüğünü belirten Bayraktar, "Konuyu avcılık klüpleri ile de görüştük ancak anlam veremediler. Ama ben avlanarak düzeltilebileceğini düşünüyorum" dedi.

'FOK BALIĞI SANDIK'
Domuzları fark ederek tekneyle yanlarına giden balıkçı Cemal Bağlar ise yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: "Akşam saatlerinde denizde bir karartı gördük. Fok balığı zannettik. Tekneyle yanlarına gittiğimizde anneli yavrulu 10 kadar domuz gördük. Ancak dişleri çok keskindi. Yaklaşamadık. Onlar da yüzerek Anadolu Kavağı'ndan karaya çıktılar."

Yıllardır aynı mahallede oturan mahalleliler, "Bunca yıllık Sarıyerli'yiz böyle olay görmedik. İnanılacak şey değil." yorumunda bulundu.

TEKİRDAĞ'DA DA DOMUZ YAKALANMIŞTI
Benzer bir olay 2006 yılında Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde yaşanmıştı. Balık tutmak için denize açılan balıkçılar, kıyıdan 30 metre açıkta yunus sandıkları domuzlarla karşılaşmıştı. Domuzlardan ikisini yakalayan balıkçılar, "Bizler babadan balıkçıyız. Bu güne kadar denizde domuz yakalandığını ne gördük ne de duyduk" demişlerdi.


  http://www.radikal.com.tr/1155183115518322

  YORUMLAR
  (22 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  /// - Al Capone

  bunlar ayvan domuzu - gerçekler domuzlari arayin bakalim

  kaçmaktalar. - mehmetkursun1977

  beklenen büyük istanbul depreminden kaçmaktalar gibi geldi bana. olur mu? olur.

  Her yer sizin domuzlar. - Su Cemre Sim

  Domuzların yüzerek karşıya geçmesi gibi olağanüstü güzel bir doğa olayı var;adam Avcılar'a başvuruyor.

  Bayram Trafiği - Parantezvs

  Bayram tatilini fırsat bilen yaban domuzları, istanbuldaki bayram trafiğine takılmamak için memleketlerine dönerken deniz ulaşımını tercih ettiler.

  Muhtarın Beyni. - Clear

  Bilgi almak için Avcılar derneği'ne danışmış ve olağan olarak avlanma kararına odaklanmış.Bu ülkede bir o kadar üniversite,bir o kadar zooloji ve biyoloji anabilimdalları,bir o kadar ilk öğretim ve lise biyoloji hocaları var hadi bunları geçtim hemen her yerde Köy İşleri,Tarım ve Orman Bakanlığı'nın müdürlükleri var.Hiçbirinden mi nasibini almadın ki aklına gelmezler? Neyse ki Entegre Et Tesisleri'nden birine başvurmamış yine,buna da şükür.

  Başlık yanlış olmuş veya yandaş - brotherlouie

  Bu haberin başlığı şu şekilde olmalıydı "Üçüncü köprü talanı domuzları yuvalarından etti." İçeriği ise "Üçüncü boğaz köprüsü inşaatı nedeniyle yuvalarından olan domuzlar, İstanbul Boğazı'ndan yüzerek Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçti." ne hikmetse ne haberin başlığında nede içeriğinde bununla ilgili tek bir satır yazmıyor. Sonra da biz size yandaşsınız deyince alınıyorsunuz. EVET Tayyip Erdoğan'ın yönettiği bu ülkede insanları geçtim domuzlara bile yer yok. Herşeyi yerlebir etmekte bunların üzerine bu dünyada kimse yoktur diye düşünüyorum.

  KÖTÜ BİR DURUM - pispor

  artık dindar olanlar boğazın ne balığını yer nede yüzerler