Döner bıçağıyla banka soygunu!

İSTANBUL - Levent’te bir banka şubesi döner bıçaklı bir kişi tarafından soyuldu. Maskeli soyguncu veznedeki 20 bin TL’yi alarak kaçmayı başardı.
Eski Büyükdere Caddesi üzerinde bulunan bir banka şubesine, bankanın güvenlik görevlisi dışarıda nakil aracını beklerken giren bir kişi, elindeki bıçakla veznedarı tehdit etti. O sırada içeride işlem yapan müşterilerden hiçbirinin tepki vermemesinden de güç alarak bağırmaya başlayan soyguncu, elindeki torbayı uzatarak veznedardan paraları torbaya doldurmasını istedi. İçinde yaklaşık 20 bin TL bulunan torbayla dışarı çıkan ve maskesini çıkardıktan sonra yandaki sokağa girerek yürümeye başlayan soyguncu, güvenlik görevlisinin olayı fark etmesi üzerine kaçmaya başladı. Güvenlik görevlisinin üç el ateş etmesine rağmen kaçarak izini kaybettirmeyi başaran soyguncu için polis kentte alarma geçti.
Soygun sırasında bankada olan bir kişi olayı şöyle anlattı:  “İçeri girdiğinde elinde bıçak vardı. Kasaya gidip elindeki torbayı doldurmasını istedi. Sürekli bağırıyordu. Sarhoş gibiydi. Sanki ilaç almıştı. Torbayı aldıktan sonra dışarı çıkıp sokağa girdi. Güvenliğe bağırınca kaçmaya başladı. Üç el ateş ettiler, ama kaçtı. Ben filmlerde bile bu kadar kolay soygun görmedim.” (Radikal)