Donmak üzereydi...

TEM bağlantı yolunda önceki gün saatlerce mahsur kalanlar, tipinin şiddetini artırmasıyla çevre binalara sığınmaya başladı.

İSTANBUL - TEM bağlantı yolunda önceki gün saatlerce mahsur kalanlar, tipinin şiddetini artırmasıyla çevre binalara sığınmaya başladı. Trafik cefası çekenlerin geldiği yerlerden biri de Doğan Medya Center (DMC) oldu.
Koşuyolu Dr. Siyami Ersek Hastanesi'nde kalp kapakçıklarından tedavi olan 44 yaşındaki Ayfer Köylüoğlu, saat 00.30 sularında otomobilinin içinde donmak üzereyken DMC çalışanları tarafından bulunarak binaya getirildi. Koşuyolu'ndan saat 12:30'da hareket ettiğini söyleyen Köylüoğlu, Bağcılar'da mahsur kaldıklarını, oğlunun yardım bulmak için arabadan ayrıldığını ancak bir daha geri dönmediğini söyledi. Köylüoğlu'na binada yemek verildi. Daha sonra hissetmediğini ifade ettiği ayak parmakları
ısıtıldı.
DMC'ye gelen diğer 'karzedeler', "Sığınacak bir yer bulamasaydık donacaktık" diye isyan etti. Hacca gitmek için Bağcılar'dan Atatürk Havaalimanı'na doğru taksiyle yola çıkan Abdullah Yaşık, eşi Senem ve 1.5 yaşındaki oğlu Görkem ile mahsur kalmıştı. Yaşık, "Ev yakın ama çocuğun donmasından korkuyoruz. Biz DMC'ye sığındık. 25 yıldır İstanbul'dayım böyle bir şey görmedim" diye konuştu.
Turuzmci Gülay Demir ise,"Tüm arabalar zincirsiz. Araçlar zincir taksa, yolları tuzlasalardı şimdiye kadar evdeydik" diye isyan etti.
Topkapı'daki işinden çıkan ve altı saatten beri yolda olan Selçuk Aktaş ise, insanların kandırıldığını vurgulayarak dert yandı: "Yollar açık dediler. Yolların kapalı olduğu bilgilerini yeni veriyorlar."