'Dönme Dolap' İzmir'e uzandı

TRT'ye yönelik yolsuzluk soruşturması genişliyor. Gözaltına alınan TRT Genel Müdür Danışmanı Muammer Göz, dün serbest bırakılırken, soruşturma kapsamında İzmir'de iki dizi yapımcısı gözaltına alındı.

ANKARA - TRT'ye yönelik yolsuzluk soruşturması genişliyor. Gözaltına alınan TRT Genel Müdür Danışmanı Muammer Göz, dün serbest bırakılırken, soruşturma kapsamında İzmir'de iki dizi yapımcısı gözaltına alındı.
Ankara Cumhuriyet Savcısı Abbas Özden tarafından yürütülen soruşturma kapsamında önceki gün gözaltına alınan Göz'ün Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusu dün sona erdi. Adliyeye sevk edilen müşavir Göz, sorgusunun ardından tutuklanması istemiyle çıkarıldığı nöbetçi Ankara 2. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından serbest bırakıldı. Göz, çıkışta gazetecilere "Adalet tecelli etti" diye konuştu.
Operasyonlarını sürdüren mali polis ise 'Dönme Dolap' dizisinin yapımcılığını yapan Reto isimli şirketin İzmir'deki bürosuna baskın yaptı. Büroda bulunan belgelere el konulurken şirket sahipleri Recai ve Sezai Topaç, gözaltına alındı. Recai ve Sezai Topaç'ın, Göz'e rüşvet verdikleri gerekçesiyle gözaltına alındıkları belirtildi.
'Rüşvetin belgesi var' iddiası
Polis kaynakları, Göz'ün dizinin TRT'de yayımlanması karşılığında gözaltına alınan iki yapımcıdan 160 bin YTL komisyon istediğini ileri sürdü. Göz ve yapımcıların bir taahhütname imzalayarak rüşvet alışverişini belgeye döktükleri de iddia edildi. Komisyonu geciken Göz'ün, noter kanalıyla şirkete bir ihtarname çektiği; Reto isimli şirketin İzmir'deki bürosunda yapılan aramada bu ihtarnamenin de ele geçirildiği de iddialar arasında.


    http://www.radikal.com.tr/7607197607190

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.