Dönmez teslim oldu, yeni cephanelik çıktı

Ergenekon Operasyonu kapsamında aranan ve evinde çok sayıda bomba ve mühimmat bulunan Yarbay Dönmez teslim oldu. Dönmez'in evinde bulunan kroki sayesinde yeni bir cephanelik ortaya çıkartıldı

 

ANKARA - Ergenekon Operasyonunun 10. dalgası kapsamında aranan ve  Adapazarı’ndaki bağ evinde çok sayıda bomba ve mühimmat ele geçirilen Yarbay Mustafa  Dönmez, Ankara’da askeri yetkililere teslim oldu. Başka bir suçtan arandığı için Ankara Mamak Askeri Cezaevi’ne konulan Dönmez’in polise teslim edileceği kaydedildi.

Yarbay Mustafa Dönmez'in evinde ele geçirilen krokiden yola çıkan Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne Bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, saat 17.00'de Sincan İlçesi'ne bağlı Yenikent Mahallesi'ndeki Zin Vadisi'nde bulunan tek katlı gecekondu bir evde ve bahçesinde kazı çalışmalarına başladı. Kazı çalışmalarının yapıldığı evin Ermeni Mezarlığı'nın yanında bulunduğu belirtildi.

Kazı çalışmasında evin 15 metre yakınında çok sayıda patlayıcı ve silah ele geçirildiği bildirildi. Kazıda çok sayıda lav silahı, roketatar ve patlayıcı madde ele geçtiği belirtildi.