Donuna sahip çıktı

Leman yazarı Timur Danış, iç çamaşırı tartışmalarını protesto ederek, bazı dergi okurlarıyla birlikte Caddebostan Plajı'nda iç çamaşırıyla denize girdi.

İSTANBUL - Leman yazarı Timur Danış, iç çamaşırı tartışmalarını protesto ederek, bazı dergi okurlarıyla birlikte Caddebostan Plajı'nda iç çamaşırıyla denize girdi. Dergi tarafından yaptırılan beyaz paçalı iç çamaşırları giyen Danış ve beraberindeki Leman okurları, dün Caddebostan Plajı'nda basın açıklaması yaptı, çevredeki bazı vatandaşlara yanlarında getirdikleri iç çamaşırlarını dağıttı.
Viyana'dan Moskova'ya kadar kadınlı erkekli insanların, dere ve göllere iç çamaşırlarıyla girdiklerini belirten Danış, şunları söyledi:
"İnsanlar, niye Caddebostan Plajı'ndan iç çamaşırıyla denize girmesin? Biz iç çamaşırına sahip çıkarken işin arkasında başka işler olduğunu gördük. İnsanlar kıyılardan uzaklaştırılmak isteniyor. Konuşulması gereken çok şey varken bazı elitlerin, iç çamaşırı konusunu açığa çıkarmasını ve insanları aşağılamasını protesto ediyoruz. İnsanlar özgürdür, istedikleri gibi denize girebilir. İnsanlar denizlere değil plajlara yönlendirilmek isteniyor."


    http://www.radikal.com.tr/7559717559710

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.