'Dönüşüm'den hayata dönüş

'Dönüşüm'den hayata dönüş
'Dönüşüm'den hayata dönüş
Üç katlı bina yıkımdan önce boşaltılıp kapısına zincir vuruldu. Ama polis müdürü duyarlı davranıp zinciri kırdırınca içeriden üç genç çıktı.
Haber: HÜSEYİN TÜCCAR / DHA / Arşivi

Bursa’da kentsel dönüşüm kapsamında daha önceden boşaltılan binanın yıkımı öncesi Osmangazi İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Nevzat Uğurer’in duyarlılığı üç can kurtardı. Müdür Uğurer, boş olduğu söylenen binanın kapısındaki kilitli zinciri, “Belki içeride birileri vardır” diyerek getirttiği demir makasıyla kestirdi. Binada polislerce yapılan aramada, içeride uyuyan üç genç bulundu.

Kamulaştırılmıştı

Merkez Osmangazi Belediyesi tarafından Santral Garaj Mahallesi’nde kentsel dönüşüm kapsamında kamulaştırılan binaların yıkım çalışmalarına başlandı. Çalışmalara önceki gün Çeşme Sokak’ta bulunan üç katlı Özler Apartmanı’nın yıkımı ile devam edildi. Yıkım öncesi apartmanın yanına gelen İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Nevzat Uğurer, boş olduğu söylenen ve kapısı zincirle kilitli bulunan binanın, “Belki içeride birileri vardır” diyerek kontrol edilmesini istedi.
Emniyet müdürünün isteği üzerine getirilen demir makası ile kapıdaki zinciri kesen ekipler içeri girdiklerinde ikinci katta bulunan odada eski bir kanepe üzerinde uyuyan üç gençle karşılaştı. İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Nevzat Uğurer, yapılan kimlik kontrollerinde madde bağımlısı olduğu belirlenen üç genci apartmandan uzaklaştırdıktan sonra yıkım için izin verdi.
Üç genç mutlak bir ölümden kurtulurken, çevredeki esnafın yıkımın bir süre ertelenmesini istemesine rağmen bina makineleriyle kısa sürede yerle bir edildi.