Dört çocuğunu birden kaybetti

Dört çocuğunu birden kaybetti
Dört çocuğunu birden kaybetti

*Büşra ?nın sıkıştığı araçta (üstte) Muhammet, Zehra ve Rabia yaşamını yitirdi. (soldan sağa)
*Anne Doğan kazada ölen oğlu Abdülkerim?le poz vermişti.

Kırmızı ışığa yakalanmamak için hız yapan tanker midibüsün üzerine devrildi. Annelerinin yanında yolculuk yapan yaşları 3 ile 10 arasında değişen dört kardeş öldü

SAKARYA - Tavuk yemi yüklü tanker Sakarya’nın Akyazı ilçesinde kırmızı ışığa yakalanmamak için hız yapınca midibüsün üzerine devrildi. Kazada dört kardeş çocuk yaşamını yitirdi, anneleri yaralandı. Kaza yerine gelen itfaiye ekipleri kazada yaralanan anneyi, çocuklarını korumak için üzerlerine kapanmış bir şekilde buldu. Toplam beş kişinin öldüğü kazada 10 kişi de yaralandı.
Saat 09.30 sıralarında Akyazı Ormanköy kavşağında tavuk yemi yüklü tanker D-650 Karayolu’ndan Akyazı’ya gitmek üzere Ormanköy kavşağına hızla girdi. Bu sırada Akyazı’dan İstanbul’a giden bir midibüs kavşağa yaklaşıyordu. Yolcularla dolu olan midibüste Alaağaç Köyü’nde yaşayan ve Kartal’daki akrabalarını ziyarete giden Hatice Doğan ve dört çocuğu da vardı. Üç yaşındaki Abdülkerim , 4 yaşındaki Muhammet Ali, 6 yaşındaki Zehra ve 10 yaşındaki Rabia yanında oturuyordu. 

Can pazarı ve çığlıklar
Kavşağa aşırı hızla giren Tanker, onların içinde bulunduğu midibüsün üzerine devrildi. İçinde çok sayıda yolcunun bulunduğu midibüste bulunanlar sıkıştı. Can pazarı yaşanan midibüse kısa süre sonra sağlık ve itfaiye ekipleri ulaştı ve kurtarma çalışmaları başladı. 12 yaşındaki Büşra Hanım Ayvaz, 20 yaşındaki ablasıyla birlikte sıkıştığı yerde kurtarılıncaya kadar acı içinde çığlık attı.
İtfaiye ekipleri araca girdiklerinde bir yaralı Hatice Doğan’ı dört çocuğunun üzerine yatmış şekilde buldu. Tek tek çıkarılan çocukların yaşamını kaybettiği belirlendi. Yaralı anne Hatice Doğan ve akrabalarının  da aralarında bulunduğu 10 kişi Adapazarı Toyotasa Hastanesi’ne kaldırıldı.
Acı haberi öğrenen ve dört çocuğunu kaybeden baba Hüseyin Doğan hastaneye koşarken yakınları tarafından güçlükle sakinleştirilebildi.

Tanker şoförü tutuklandı
Kaza ardından tanker şoförü jandarma tarafından gözaltına alınırken, kazada yaşamını yitiren  dört küçük kardeş dün ikindi saatinde kılınan namaz ardından Akyazı ilçesinde toprağa verildi. (dha)