Dört fidyeciye müebbet talebi

Fidye istemek amacıyla kaçırdıkları sekiz yaşındaki Ömer Faruk K.'yı boğarak öldürdükleri iddiasıyla tutuklanan liseli dört gencin ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi.

ISPARTA - Fidye istemek amacıyla kaçırdıkları sekiz yaşındaki Ömer Faruk K.'yı boğarak öldürdükleri iddiasıyla tutuklanan liseli dört gencin ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi.
İsparta Cumhuriyet Savcısı Mustafa Tefon'un hazırladığı iddianamede, sanıkların kaçırdıkları çocuğu, yaptıklarının açığa çıkmaması kastıyla öldürmeye karar verdikleri belirtildi. İddianamede şöyle denildi:
"M.A.G.'nin koli sicimiyle çocuğu boğmaya çalıştığı, M.A.S. ve T.T.G.'nin de çocuğu kol ve ayaklarıyla, muhtelif yerlerinden tutarak hareketsiz hale getirdiği, M.A.G.'nin de boğma işini tamamlaması sonucu adam öldürme fiilini gerçekleştirdiği, bu esnada T.K.'nın mağaranın dışında diğer sanıkları azmettirdiği olayın gerçekleşmesini beklediği delillerle sabittir."
İddianamede T.K.'nın, 'adam öldürmeye azmettirmek ve güveni kötüye kullanmak', diğer sanıklar M.A.G., M.A.S.. ve T.T.G.'nin de 'adam öldürmek'
suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması talep edildi. Sanıklar önümüzdeki günlerde mahkemeye çıkacak.