Dört kardeş okullu oldu

Siverek'te maddi imkansızlıklar nedeniyle okula gönderilmeyen dört kardeş, eğitim masrafları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından karşılanarak okula kaydettirildi.

ŞANLIURFA - Siverek'te maddi imkansızlıklar nedeniyle okula gönderilmeyen dört kardeş, eğitim masrafları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından karşılanarak okula kaydettirildi. Bayraktar ailesinin dört çocuğunun okula gönderilmediği öğrenilince, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve SYDV yetkilileri, evine gittikleri aileyi ikna etmeye çalıştı.
Anne Hazal Bayraktar, yoksul olduklarını, eşi ve dokuz çocuğuyla birlikte pamuk işçiliği yaptıklarını anlatarak "Çocuklarımı gönderirsem evi nasıl geçindireceğiz" diye konuştu.
SYDV Müdürü Mahmut Bahçıvan, aileye yardım yapılacağını, çocukların okul masrafının da kendileri tarafından karşılanacağını söyleyince, aile ikna oldu, 7, 9 10 ve 11 yaşlarındaki Remzi, Emine, Remziye ve Beyaz, Mimar Sinan İlköğretim Okulu'na kaydettirildi. Kaymakam Seddar Yavuz, dört kardeşin durumunu bir basın mensubundan öğrendiğini belirterek aynı durumdaki çocukların da kendisine iletilmesini istedi.


    http://www.radikal.com.tr/7605977605970

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.