Dört kız kardeşin sırrı King mi?

Dört kız kardeşin sırrı King mi?
Dört kız kardeşin sırrı King mi?
Boğularak ölen dört kız kardeşle ilgili son iddia: Büyük kardeş, Stephen King hayranıydı, etkilenmiş olabilir!
Haber: M. NURİ ŞİRİN / Arşivi

KAHRAMANMARAŞ - Ceyhan Nehri’nde beş gün önce cesetleri bulunan dört kız kardeşle ilgili araştırmaları derinleştiren polis, ilginç bulgulara ulaştı. İddiaya göre iki küçük kardeşi okullarında son derece başarılı öğrencilerken, kendisi okutulmayan büyük abla Hamide Karağaç okuma-yazmayı yedi ay önce kursa giderek söktü, korku gerilim yazarı Stephen King romanları okuyordu, sürekli siyahlar giydiği için ailesiyle ters düşmüştü. Kardeşler Hamide’ye görücü gelmesinden bir gün sonra öldü.
23 yaşındaki Hamide, 18 yaşındaki Emine, 17 yaşındaki Ayşe ve 16 yaşındaki Asiye Karağaç’ın cesetleri, 3 Ekim günü kentin 12 kilometre uzağında, Hasancıklı Köprüsü’nün altında bulundu. İlk otopsi sonuçlarına göre hepsi boğularak öldü, hiçbirinde darp veya cebir izi yoktu ve hepsi siyahlar giymişti.   
Polisin araştırmasına göre aile, 1993 Diyarbakır’dan Kahramanmaraş’a göç etti. Büyük kardeşler Hamide ile Emine hiç okula gidemedi. İki kız kardeş, Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan ‘Ana- Kız Okuldayız’ kampanyasına katıldı ve mart ayında başarıyla tamamladı.
Okula gitme şansı bulan Asiye ile Ayşe ise okullarının en başarılı öğrencileri arasında gösteriliyordu. Asiye beyin cerrahı olmak istiyordu. Kendi başına gelip kayıdını yaptırdığı okulun üçüncüsü olan Ayşe ise “İki ablam okumadı. Ben mutlaka üniversiteye gideceğim” diyordu.
Polis kız kardeşlerin odasında yaptığı araştırmada korku türünün efsane yazarı Stephen King’in adı açıklanmayan bir romanını buldu. İddiaya göre okumayı yedi ay önce söken Hamide, en son bu romanı okuyor ve ‘Siyah renk’ sevgisi nedeniyle sık sık annesi Fikriye Karağaç ile kavga ediyordu.
Öte yandan Hamide’nin çantasından çıkan ve önceleri annesine ait olduğu ileri sürülen antidepresan ilaçları kendisinin kullandığı da kesinleşti. Hamide Karaağaç’ın zaman zaman depresyon geçirdiği ileri sürüldü.