Dört koldan zehir ticareti

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Müdadele Dairesi uyuşturucu ticaretinin Türkiye haritasına dair rapor hazırladı.
Uyuşturucu vakalarının Marmara, Akdeniz, Ege...

ANKARA - Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Müdadele Dairesi uyuşturucu ticaretinin Türkiye haritasına dair rapor hazırladı.
Uyuşturucu vakalarının Marmara, Akdeniz, Ege, İç Anadolu'nun güneybatısı ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında yoğunlaştığına dikkat çekilen raporda, şöyle denildi: "Özellikle afyon kökenli uyuşturucuların kaçakçılığında Yüksekova-Doğubeyazıt ile İstanbul-Edirne arasındakii klasik rotalar önemini korumaktadır. Alternatif olarak İran'dan giriş yapan eroin Trabzon ve Samsun limanlarından Rusya'ya, oradan da Avrupa'ya ulaşmaktadır. Diğer alternatifler arasında Kilis ve Hatay üzerinden Lübnan ve diğer Ortadoğu ülkelerine, Ağrı-Doğubeyazıt'tan geçerek İzmir ve İstanbul üzerinden Avrupa'ya geçiş yaptığı belirlenmiştir. Ülkemizdeki eroin yakalanmaları tüm AB ülkelerindeki eroin yakalanmalarının büyük bir oranını teşkil etmektedir.


    http://www.radikal.com.tr/7573137573130

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.