Dört parti de Kenan Evren'in cenazesine gitmiyor

Dört parti de Kenan Evren'in cenazesine gitmiyor
Dört parti de Kenan Evren'in cenazesine gitmiyor
Meclis'te grubu bulunan dört parti de 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in cenazesine katılmayacak.

12 Eylül askeri darbesinin lideri eski Genelkurmay Başkanı ve 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren yarın toprağa verilecek.

Cenaze töreniyle ilgili tartışmalar sürerken siyasi partilerden art arda açıklamalar geldi.  Ak Parti , CHPMHP  ve HDP’den cenazeye katılım olmayacağı öğrenildi.

Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, bir TV kanalının canlı yayınında yaptığı açıklamada "AK Parti olarak yarın gerçekleşecek cenazeye partimizden kimse katılmayacak" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, 7'nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in cenaze törenine ilişkin “Sayın Genel Başkanı'mızın da belirttiği gibi Kenan Evren’in cenaze törenine katılmayacağız." dedi.

MHP yöneticileri de Kenan Evren’in cenazesine partiden katılım olmayacağını belirttiler.

HDP’den ise Eş Genel başkan Selahattin Demirtaş ise Kenan Evren'in cenazesi için "Bizden tek bir kişi cenazeye gitmeyecek, kusura bakmasın" demişti.


  http://www.radikal.com.tr/135444913544491

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Döneklil erdem midir? - bizeke

  Aradan çok zaman geçti hatırladıklarım hatırladığım birçok yazar çizer takımı, onu alkışlıyordu. Halkın çok büyük bir kesimi de bu alkışa iştirak ediyordu.Aynen 1960 ihtilali gibi. Ancak şimdi görüyorumki herkez darbe aleyhine döndü. Bu demokrasimizin ne kadar ileri gittiğini gösteriyor.Ancak o zamanlar ona alkış tutanlar sanki o zaman alkışlamayanlar gibi yapmaları ve bu tutum içine girmeleri de dönekliğin her devirde olduğu gerçeğini ortaya koyuyor.Eğer AKP tek başına iktidar olamazsa dikkat edin ona şimdi methiye düzenlerin nasıl döndüğünü göreceksiniz.Burada isim vermiyorum. Ancak bu kişilerin ne kadar dönek bir kişiliğe sahip olduğunu üzülerek izleyeceğiz. Bir zamanlar AKP aleyhine ağır yazı yazan ve söyleyenlerin sonrada menfaat ve korku uğruna dönüp köşe başlarında yer ve görev aldıkları gibi..