Dört yaşında çocuğa işkence

Adana'da polisin parkta bulduğu dört yaşındaki çocuğa işkence edildiği, tecavüze yeltenildiği ve alkolle yakılmak istendiği ortaya çıktı. Çocuk Ankara'dan getirildiğini ve adının 'Galip' olduğunu söyleyebildi.
Haber: FATİH KARAÇALI / Arşivi
TUNCAY DAĞLI / Arşivi

ADANA - Devriye görevini yapan polis ekipleri dün saat 03.00 sıralarında Yeşilyuva Mahallesi'ndeki parkta çıplak halde dört yaşında bir erkek çocuğu buldu. Polis, yüzüne aldığı darbelerden gözleri kapanan, vücudunda morluklar bulunan çocuğu Adana Numune Hastanesi'ne götürdü. Üzerine alkol dökülerek yakılmak istendiği de anlaşılan çocuğun, kol ve bacaklarında morluklar, sırt ve göğsünde sigara yanığı izlerine rastlandı.
Bilinci yerinde değil
Kafasında kırıklar bulunan çocuğun uzun zamandan beri işkenceye maruz kaldığı anlaşıldı. Tecavüz girişiminde bulunulduğu da belirlenen ve ailesi hakkında geniş bilgi veremeyen çocuk, sadece isminin G. olduğunu söyleyebildi.
Acil serviste yapılan müdahalenin ardından Beyin Cerrahi Servisi'nde yoğun bakıma alınan küçük G., ailesinin Ankara'da yaşadığını, kendisini tanımadığı bir kişinin Adana'ya getirdiğini söyledi. Polis, bilinci yerinde olmadığı için sağlıklı bilgi veremeyen G.'nin ailesini ve işkence yapan kişileri bulmaya çalışıyor.


    http://www.radikal.com.tr/7471217471210

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.