Dört yaşındaki çocuğa kıydılar!

Gaziantep'te sokakta çatışan iki grubun arasında kalan dört yaşındaki Hüseyin Göğüş öldü. Zanlılar geçen hafta silah taşıdıkları için gözaltına alınmış.
Haber: ÖKKEŞ İŞÇİ / Arşivi

GAZİANTEP - Hüseyin Göğüş, sokakları savaş alanı belleyen iki grubun hesaplaşmasının arasında kaldığı için, dört yaşında öldü.
Yukarıbayır Mahallesi Kuyucak Caddesi'nde oturan Gülperi Göktaş, dört yaşındaki torunu Hüseyin Göğüş'le bakkala gitti. Alışverişten sonra eve dönen Göktaş ile torunu, pompalı tüfek ve tabancalarla birbirine ateş eden iki grubun arasında kaldı.
Rastgele atılan kurşunların isabet ettiği Hüseyin Göğüş, ağır yaralı olarak götürüldüğü Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Polis kaçan zanlıların halk arasında 'psikopat' olarak bilinen ve suç dosyaları kabarık bir grup olduğunu belirledi. Bu arada söz konusu kişilerin, dört gün önce aynı mahallede bir kahvehanede yapılan aramada, üzerlerinde üç tabanca, bir pompalı tüfek ve iki de 'sallama' olarak bilinen büyük bir bıçakla yakalandıkları, ancak çıkarıldıkları mahkeme tarafından serbest bırakıldıkları belirlendi.
Kebapçıda çalışan baba Bilal ve anne Yeter Göğüş çocuklarını 'kaza' kurşununa kurban vermenin acısıyla gözyaşı dökerken kardeşinin ölüm haberini alan ağabeyi Kenan Göğüş fenalık geçirdi.
Mahalle sakinleri hâlâ çatışmanın şokunu yaşadıklarını belirterek,
"Canımızı zor kurtardık. Sokak eşkıyaları elde silah rahatlıkla geziyor. Bir çocuk, kaza kurşunu ile yaşamından oldu. Yarın aynı hadise başımıza gelmeyeceğini kim garanti edebilir" dedi.