Dörtyol odunculara ağladı

Dörtyol ilçesinde PKK'lı bir grubun kurşuna dizerek öldürdüğü iki oduncunun cenazeleri dün toprağa verildi. Cenaze törenine katılan yaklaşık 5 bin kişi, örgüt aleyhine sloganlar attı.
Haber: UFUK AKTUĞ / Arşivi
ESABİL DUYMAZ / Arşivi

HATAY - Dörtyol ilçesinde PKK'lı bir grubun kurşuna dizerek öldürdüğü iki oduncunun cenazeleri dün toprağa verildi. Cenaze törenine katılan yaklaşık 5 bin kişi, örgüt aleyhine sloganlar attı. İlçedeki enaf da işyerlerini Türk bayraklarıyla donattı.
Karakese beldesine bağlı Topaktaşı Yaylası Domuzdağı mevkiinde odunculuk yapan 38 yaşındaki Metin Durbak ile daha önce PKK'ya yataklık suçundan bir süre cezaevinde kalan 41 yaşındaki Halil Meşe'nin yolu, önceki sabah teröristlerce kesildi. PKK'lılar, beş çocuk babası Meşe'yi rehin aldı, Durbak'a da 500 dolar ve liste vererek, otomobiliyle gidip çarşıdan erzak almasını, dönmezse arkadaşının öldürüleceğini söyledi. Durbak, beldeye giderek jandarmaya ihbarda bulundu. Jandarma timleri, PKK'lıları yakalamak için Durbak'ı uzaktan takibe başladı. Durbak, bölgeye geldiğinde otomobilini durdurdu. Ancak PKK'lılar, jandarmanın pusu kurduğu şüphesiyle iki oduncuyu yaylım ateşine tuttu. Meşe olay yerinde, otomobiliyle kaçmaya çalışırken, yaralanan Durbak da jandarma tarafından hastaneye götürülürken yolda öldü. Jandarma ile silahlı çatışmaya giren PKK'lılar, havanın sisli olmasından yararlanıp kaçtı.
İşyerlerine bayrak
AKP'li Dörtyol Belediyesi, belediye hoparlörlerinden sık sık "Hainlerce öldürülen arkadaşlarımızın cenazesine tüm Dörtyolluları bekliyoruz" anonsu yaptı. Yaklaşık 5 bin kişi, hastaneden 3 kilometre uzaklıktaki Numune Camii'ne kadar PKK aleyhine sloganlarla yürüdü. Esnaf da işyerlerine Türk bayrağı astı. Cenaze namazından sonra Meşe, Kışlalar Mahallesi Mezarlığı'nda, Durbak Karakese Beldesi Mezarlığı'nda toprağa verildi.


    http://www.radikal.com.tr/7645367645360

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.