Dostların taziye akını

İçişleri Bakanı Rüştü Kazım Yücelen, Emniyet Genel Müdürü Kemal Önal, İstanbul Valisi Erol Çakır ve İstanbul...

İSTANBUL - İçişleri Bakanı Rüştü Kazım Yücelen, Emniyet Genel Müdürü Kemal Önal, İstanbul Valisi Erol Çakır ve İstanbul Emniyet Müdürvekili Hasan Özdemir ile birlikte Alarko Holding Eşbaşkanı İshak Alaton'a taziye ziyaretinde bulundu ve
olayla ilgili son bilgileri aktardı.
Ailesi hep bilgilendirildi
Gelişmeleri yakından takip eden Bakan Yücelen'in dün sabah saatlerinde Alaton'u ziyaretiyle ilgili olarak resmi bir açıklama yapılmadı, cinayetle ilgili gelişmelerin ve teknik bilgilerin aileye aktarıldığı öne sürüldü.
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sakıp Sabancı, Garih'in ölümü nedeniyle Alarko Şirketler Topluluğu Eşbaşkanı İshak Alaton'a başsağlığı ziyaretinde bulundu. Ortaköy'deki
Alarko Holding Merkezi'ne gelişinde gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Sabancı, "Değerli insandı. Firması, ailesi ve Türkiye için büyük kayıptır. Alınyazısı, yapacak başka bir şey yok. İnşallah müesseseler, başka aileler böyle dertler görmesin. Bizim başımıza geldiği için biliriz. Biz damdan düşeniz. Özdemir Sabancı'yı kaybettiğimiz zaman biz haykırdık. İnşallah başka aileler böyle acılar yaşamaz" dedi.
Holding merkezine taziyeye gelenler arasında eski Sanayi Bakanı Cahit Aral da yer aldı. Üzeyir Garih'in kızı Dalya da taziyeleri kabul için merkeze geldi.
Sabah saatlerinden itibaren Üzeyir Garih'in Beşiktaş Yahya Efendi Yokuşu Yıldız Sitesi'ndeki evine gelenler, eşi Lili Garih, oğlu İzzet Garih ve gelini Loksi Garih'e başsağlığında bulundu.
'Hayatı emsal olacak'
Ziyaretçiler arasında Garih ailesinin yakınları, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın eşi Semra Özal, AKP Kurucular Kurulu
üyesi Mehmet Gazioğlu, şarkıcı Gülben Ergen, modacı Canan Yaka'nın yanı sıra Alarko Holding'in çalışanları da yer aldı.
Ziyarete eşiyle gelen Gazioğlu, Garih'in saatlere ve günlere çok şey sığdıran bir insan olduğunu belirterek, "Onun hayatı birçok kişiye emsal olacak" dedi.
Modacı Canan Yaka da Üzeyir Garih'in takdire değer bir işadamı olduğunu belirterek, "Şu yaşadığımız ekonomik krizde böyle değerli bir adamı kaybetmemiz çok acı" diye konuştu.