Dövmeden sarığa geçen tecavüz hükümlüsüne 'iyi hal' indirimi

Dövmeden sarığa geçen tecavüz hükümlüsüne 'iyi hal' indirimi
Dövmeden sarığa geçen tecavüz hükümlüsüne 'iyi hal' indirimi
14 yaşındaki M.A.'ya tecavüz ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 21 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Kısmet K., yeniden hakim karşısına çıktı. Kısmet K.'nın cezası 'iyi hal'den 17 yıl 3 aya düşürüldü.

ZONGULDAK - Zonguldak'ta, 14 yaşındaki M.A.'ya tecavüz ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 21 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan 24 yaşındaki Kısmet K., Yargıtay'ın bozma kararı üzerine yeniden hakim karşısına çıktı. Dansçı olan ve tutuklanmadan önce dövmeleriyle dikkat çeken Kısmet K.'nın cezaevinde sakal bırakıp sarık taktığı ve seccade ile cezaevi aracından indiği görüldü. Kısmet K.'ya, duruşmadaki hal ve tavırları indirim nedeni kabul edilerek 17 yıl 3 ay 15 gün hapis cezasına mahkum oldu.
Olay, Eylül 2009'da meydana geldi. Kendisini elektro-break dansçısı olarak tanıtan ve festivallerde dansçılık yapan Kısmet K., iddiaya göre olaydan bir süre önce tanıştığı M.A.'yı, birlikte sokakta yürürken konuşma bahanesiyle evine götürdü. Kapıyı kilitleyen Kısmet K., genç kıza tecavüz etmek istedi. Kısmet K., karşı çıkması üzerine M.A.'ya anal yoldan tecavüz etti. M.A.'nın durumu anlattığı ailesi şikayette bulundu. Gözaltına alınıp tutuklanan Kısmet K. hakkında, '15 yaşından küçük çocuğa karşı tehdit veya cebir kullanarak cinsel istismar' ve 'Kişi hürriyetini yoksun kılma' suçlarından dava açıldı.

21 YIL HAPİS KARARINI YARGITAY BOZDU 

Sanık Kısmet K., Şubat 2012'de 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında tecavüz suçundan 15 yıl, kişi hürriyetini yoksun bırakmaktan ise 6 yıl 3 ay olmak üzere toplam 21 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ancak sanık avukatının başvurusu üzerine Yargıtay, Kısmet K.'ya, 'Kişi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan verilen cezayı yüksek bularak kararı bozdu. 

SECCADE İLE ADLİYEYE GELDİ 
Kısmet K., bozma kararı üzerine bugün aynı mahkemede yeniden hakim karşısına çıktı. Tutuklanmadan önce dövmeleri ile dikkat çeken Kısmet K.'nın, cezaevinde sakallarını uzatıp, sarık taktığı ve giyim tarzını değiştirdiği görüldü. Adliyede namaz kılabilmek için yanında seccade de taşıyan tutuklu sanık Kısmet K. ile duruşmada yakınları ve avukatları hazır bulundu. Son sözü sorulan Kısmet K., "Yüce adaletinize güveniyorum. Tahliyemi talep ediyorum" dedi. Sanık, duruşma salonunda başındaki sarığı çıkardı. Mahkeme heyeti, duruşmadaki hal ve tavırlarını indirim nedeni olarak kabul ederek sanık Kısmet K.'yı 17 yıl 3 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. (Gürkay GÜNDOĞAN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1124983112498312

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  level atlamış - agnostik

  artık 12-13 yaşındaki kızları nikahına alabilir. adam uyanık

  ocankaya'ya - pfeife

  Iyimserliginize hayran kaldim. Adam size tecavuz etse yine sonradan pisman olmus, uzulmus diyerek ceza indirimini memnuniyetle karsilardiniz eminim. Ne kadar yucegonullu bir insansiniz.

  Bir hukuk cinayeti daha!... - serseriser

  Dört yıl indirimin hukuki dayanağını, bir yıl sakal, bir yıl sarık, bir yıl seccade indirimi olarak açıklayabiliriz... Kalan bir yıl ise sanığın sakal, sarık ve seccade ile kazandığı "Bonus Puan"ın karşılığıdır... Ancak mahkemenin kızın blue jean giymesinin yarattığı cinsel tahrik unsurunu görmezden gelip, sanık lehine ek indirime gitmemesi hukuk adına bir cinayettir... Sanık tahliye edilmeli ve içeride kaldığı gün sayısına orantılı olarak devlet tarafından tazminat ödenmeliydi... Mümin içeride yatarken, blue jeanli kızın dışarıda elini kolunu sallayarak dolaşması hangi vicdana sığar?... Üstelik kızın parfümünün bir erkeği nasıl kudurttuğunu söylememe gerek yok... Kokla, kudur, gerçeği gör!...

  Sapkinin Form Degistirmesi - user1107643

  Ilk fotografa baktigimda tek gördügüm sekil düskünü bir tecavüzcüden baskasi degil. Sonra ikinci fotografa baktigimda da... pardon ama, yine "sekil düskünü bir tecavüzcü". Ilkinde karsi cinsi etkilemek ve onlari agina düsürebilmek sergiledigi her daim durusunun pozunu veren bu sahis, ikincisinde ise kendisini disari salma potansiyeline sahip oldugunu bildigi icin sisteme yaranma adina üstüne gecirmis oldugu kiyafetlerle veriyor ayni sahte pozunu!

  pismanlik - ocankaya

  pismanlik da bir duygu, belki gercekten de uzulmustur adam yaptigina. Zaten belli ki adamda psikolojik bir bosluk/sikinti zaten mevcut imis. Belki din ve inancli olmak adami yatistirmistir gercekten de... (ama bunu da belli ki asiriya tasimis,bzk., sakal kiyafetler).

  şaşırmadım - kızılcan

  Hiç şaşırmadım. 35 canın kıymına sebep olan Sivas davasının sanıkları zaman aşımından beraat etti. Bu vatandaşın cezasının hafifletilmesi de aynı çizgide bir olay.

  ŞAŞIRAN? - UYİ35

  Hiç şaşırmadım. Zaten bir süredir Türkiye'de dindar görünümlü insanlar, özellikle bir de namaz kılıyorlarsa, erdem timsali kabul ediliyorlar. Bu şahıs cezaevinde diğer ibadetleri de yerine getirirse, cezası daha da düşer, merak etmesin.