Dövülen baba-oğul adalet arıyor

AKP'nin Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un oğlu, Hacı Mehmet Altınok'un geçen salı günü arabasına çarptığı İbrahim Cebeci ve oğlu Murat Cebeci'yi döverek hastanelik ettiği öne sürüldü.
Haber: MESUT HASAN BENLİ / Arşivi

ANKARA - AKP'nin Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un oğlu, Hacı Mehmet Altınok'un geçen salı günü arabasına çarptığı İbrahim Cebeci ve oğlu Murat Cebeci'yi döverek hastanelik ettiği öne sürüldü. Baba Cebeci'nin yediği yumruktan dudağı patlarken Oğul Cebeci'nin burnu kırıldı. Belediye Başkanı Turgut Altınok yakın çevresine yaptığı açıklamada oğlunu savundu ve "Karşı taraf iki kişiymiş, onlar da küfür etmiş" dedi.
Baba İbrahim Cebeci'nin, Yeni Mahalle Polis Karakolu'na verdiği ifadeye göre olay şöyle gelişti: Elektrikçi ustası Baba İbrahim Cebeci ve oğlu Murat Cebeci 4 Aralık'ta Ostim'deki işyerlerine gitmek için yola çıktılar. Oğul Murat Cebeci'nin kullandığı araç Tanzimat caddesi kavşağında, Hacı Mehmet Altınok'un kullandığı BMV marka araçla çarpıştı. Kazada küçük maddi hasar meydana geldi. Bundan sonraki olaylar Baba Cebeci'nin polise verdiği ifadesine şu şekilde yansıdı: "Kaza nedeniyle oğlumun aracı durdu ve bu şahıs (Belediye Başkanı'nın oğlu) aracından inerek oğluma hitaben 'niye vuruyorsun, yazık değil mi kardeşim, bu milli servet' gibi sözler sarf etmeye başladı. Oğlum da aracına vurmadığını, kendisinin gelerek vurduğunu bir kusurun bulunmadığını gerekirse polis çağırmamız gerektiğini söyleyince bu şahıs daha da sinirlerenek oğlumun üzerine yürüdü ve bir yumruk attı. Bunun üzerine ben de araçtan indim ve kavgayı ayıracağım esnada şahıs bana da bir yumruk attı."
Baba ve oğlun, Altınok'tan davacı olması üzerine Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönderildi. Verilen raporda oğul Murat Cebeci'nin burnunun kırıldığı tespit edilirken, Baba İbrahim Cebeci'nin de dudağının patladığı belirtildi.
Cebeci, olayın karakola intikal etmesi üzerine Keçiören Belediyesi Zabıta Müdürü'nün olay yerine geldiğini söyledi. Müdürün polislere "O kim, onu tanıyor musunuz?" dediğini belirten Cebeci kendilerine vuran kişinin Belediye Başkanı'nın oğlu olduğunu öğrendiklerini söyledi. Cebeci bir tartışma ve küfürleşme olmadan şiddete maruz kaldıklarını savunarak "Acelesi vardı, oğlum polis çağıralım deyince iyice kızdı. Başkentin göbeğinde adamın biri ikimizde dövdü, susmamız beklenemez. Davacı olduk kendisinden. Bir belediye başkanın oğlu olması her şeyi yapabileceği anlamına gelmez" diye konuştu.
Küfür etmişler
Radikal'in konuyla ilgili sorularını yanıtlamak istemeyen Belediye Başkanı Altınok'un, yakın çevresine "Olayın tarafı değilim, ama bir kişinin iki kişiyi dövmesi pek inandırıcı gelmiyor. Karşı taraf küfür etmiş. Bu tatsız olayları tasvip etmiyorum" dediği öğrenildi.