Dövülen eş tazminat verecek

Eşini sokak ortasında dövünce altı ay evden uzaklaştırma cezası verilen Tülin Tokatlıoğlu boşandı, 17 bin YTL tazminat ve nafaka aldı.

İZMİR - Eşini sokak ortasında dövünce altı ay evden uzaklaştırma cezası verilen Tülin Tokatlıoğlu boşandı, 17 bin YTL tazminat ve nafaka aldı.
İşadamı 45 yaşındaki Eşref Hakan Tokatlıoğlu, 16 yıllık eşi ve bir çocuğunun annesi 42 yaşındaki Tülin Tokatlıoğlu'ndan boşanmak için geçen ağustosta dava açtı. Ayrı yaşayan çift 'son kez' Alsancak'ta buluştu. Ama Eşref Hakan Tokatlıoğlu, gelir gelmez eşinin saldırısına uğradı. Çift vatandaşların müdahalesiyle ayrıldı, yedi gün iş göremez raporu verilen Eşref Hakan Tokatlıoğlu, şikâyetçi oldu.
3. Aile Mahkemesi de Tülin Tokatlıoğlu'na 'eşi ve çocuğu ile aynı çatı altında yaşayan diğer aile bireylerine 6 ay yaklaşmama cezası' verdi. Kısa süre sonra Eşref Hakan Tokatlıoğlu, "İşyerime gidemez hale geldim. Günde 70 kez telefonla arayor, küfür ediyor" diyerek eşi hakkında 20 bin YTL tazminat istemiyle yine mahkemeye başvurdu. Tülin Tokatlıoğlu ise cevap dilekçesinde, boşanmak için 5 bin YTL tazminat, 500 YTL iştirak ve 600 YTL yoksulluk nafakası istediğini belirtti.
Önceki gün yapılan yapılan boşanma davası öncesi, iki taraf protokol yaptı. Protokolde Hakan Tokatlıoğlu eşine 5 bin YTL tazminat, 24 ay boyunca aylık 500 YTL'den 12 bin YTL nafaka ödemeyi kabul etti, çocuğunun velayetinin ise kendisine verilmesini istedi. Mahkeme de protokolü aynen uyguladı. Hakan Tokatlığolu, eşine açtığı 20 bin YTL manevi tazminat davasından da vazgeçti.


    http://www.radikal.com.tr/7457297457290

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.