DP'li Başkan 'Kazıklı Voyvoda' örneği ile Akşener'e destek istedi

DP'li Başkan 'Kazıklı Voyvoda' örneği ile Akşener'e destek istedi
DP'li Başkan 'Kazıklı Voyvoda' örneği ile Akşener'e destek istedi
Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener'e destek verdi. Meral Akşener'in 28 Şubat sürecindeki 'Kazıklı Voyvoda' çıkışının gönüllerde taht kurduğunu ifade eden Başkan Saatcı, MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi eleştirerek değişim zamanının geldiğini açıkladı.

Fethiye'nin DP'li Belediye Başkanı Behçet Saatcı sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener'e destek verdi. 2013 yılında Türkçe-Kürtçe afişler nedeniyle, kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiği MHP'den istifa eden DP'den aday olup yeniden seçilen Başkan Behçet Saatcı, sosyal medya hesapları üzerinden iki ayrı açıklamada bulundu. Başkan Saatcı ilk önce MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener'e destek açıklaması yaparken, ikinci açıklamasında ise Devlet Bahçeli'ye yüklenerek delegelere mesaj gönderdi.SAATCI'DAN, 'KAZIKLI VOYVODA' ÇIKIŞI
Başkan Saatcı sosyal medya hesaplarından ilk açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Şu anki MHP yönetiminin karşısına dikilen herkes, her türlü saygıyı hak ediyor. Devlet tecrübesi, birikimi ve 28 Şubat sürecinde herkesin sustuğu zamanlarda 'Kazıklı Voyvoda' çıkışıyla gönüllerimizde taht kuran Sayın Meral Akşener'in, MHP Genel Başkan adaylığını kutluyor, kendisine başarılar diliyorum”

DELEGELERE SAĞ DUYU ÇAĞRISI
Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamaları sürdüren Başkan Saatcı, delegelere seslenerek, cesaret ve sağduyu çağrısında bulundu. Başkan Saatcı'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Bu görevli insanı anlıyoruz. Ancak 18 yıldır her Salı günü, bu zatın her cümlesini alkışlamayı kendilerine görev edinenleri de anlamakta güçlük çekiyoruz. Sanılmasın ki, tabandaki Ülkücü İrade bu gözlerimizin önünde oynanan oyunu fark etmiyor. Bu oyunu bozacak olan, şu anki delege arkadaşlarımız. Onlardan, önce sağ duyulu bir tespit, sonra da cesaretli bir duruş bekliyoruz. Bu işin lamı cimi yok. Ya tamam, ya devam.”

Fethiye Belediye Başkanı: Fethiye'yi il yapsınlar AKP'ye geçeyim

MHP'li başkandan Kürtçe billboard için son karar

'KAZIKLI VOYVODA ÇIKIŞI'

28 Şubat sürecinde, dönemin İçişleri Bakanı Meral Akşener'e bir general tarafından yollandığı ileri sürülen, ''Gelirsek, o kadını yağlı kazığa oturturuz'' mesajına karşılık, ''Söyleyin ona, ben Balkanlıyım. Kazık deyince aklıma Balkanlı olan Kazıklı Voyvoda geldi. Kazıklı Voyvoda'yı da iyi tanırız. Ama unutulmasın ki, Kazıklı Voyvoda da bir homoseksüeldi'' iddia edilmişti. 

MUĞLA/CİHAN