DSP'li Aşçıoğlu'yu 'canavar' ezmiş

DSP basın müşaviri 53 yaşındaki İsmail Aşçıoğlu'na, otomobiliyle çarparak ölümüne neden olan aynı yaştaki işadamı Ahmet Zeki Baran'ın, son yedi yılda üç kez alkollü araç kullanmaktan, bir kez de aşırı hızdan toplam 1000 gün ehliyetine el konulduğu ortaya çıktı.

ANKARA - DSP basın müşaviri 53 yaşındaki İsmail Aşçıoğlu'na, otomobiliyle çarparak ölümüne neden olan aynı yaştaki işadamı Ahmet Zeki Baran'ın, son yedi yılda üç kez alkollü araç kullanmaktan, bir kez de aşırı hızdan toplam 1000 gün ehliyetine el konulduğu ortaya çıktı.
Baran'ın, Aşçıoğlu'na otomobiliyle çarptığı günden 12 gün önce de ehliyetine 'alkolden' 180 gün süreyle el konulduğu belgelendi. Aşçıoğlu'nun avukatı, yanlış olduğunu savunduğu Adli Tıp raporundaki imza sahipleri hakkında da suç duyurusu yapacaklarını, mahkemeye yeni bilirkişi talebinde bulunduklarını belirtti.
Aşçıoğlu, geçen 6 Nisan'da Ankara'nın işlek caddelerinden Cinnah'ta yolun karşısına geçmeye çalışan basın müşaviri İsmail Aşçıoğlu'nu ezerek kaçmıştı. Trafik işaretleri üretimi yapan bir fabrikanın sahibi olan Ahmet Zeki Baran, olaydan beş gün sonra tutuklanmıştı. Ankara 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde Baran hakkında 'taksirle ölüme neden olmak' suçundan 2 yıl 8 aydan 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.