DTCF'de kan aktı, eğitim durdu

Ülkücü ve sol görüşlü öğrenciler arasında gerginliğin sürdüğü Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi'nde (DTCF) kan aktı.

ANKARA - Ülkücü ve sol görüşlü öğrenciler arasında gerginliğin sürdüğü Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi'nde (DTCF) kan aktı. Sol görüşlü öğrencilerden Baran Can bıçaklanıp, üç öğrenci ve üç polis yaralanınca, öğrenime 4 Haziran'a kadar ara verildi.
DTCF'deki ülkücü ve sol görüşlü öğrenciler arasında süren gerginlik, dün yeniden kavgaya dönüştü. Sınava giren iki grup arasında çıkan sözlü tartışma, kısa sürede taşlı sopalı kavgaya dönüştü. Sol görüşlü öğrencilerden Baran Can, ülkücü grup içindeki, kimliği belirlenemeyen öğrenci tarafından elinden ve yüzünden bıçakla yaralandı. Can Ankara Numune Hastanesi'nde tedaviye alınırken, fakülte yönetiminin daveti üzerine okula giren çevik kuvvet, iki grup arasında barikat oluşturdu. Polis, Can'ı yaralayan ülkücü öğrencinin kimliğini belirlemek için soruşturma başlattı. Ancak polisin müdahalesine rağmen süren kavgada üç öğrenci ve üç polis de taş ve sopalarla yaralandı. Yaralılar İbni Sina Hastanesi'nde tedaviye alınırken, DTCF yönetimi 4 Haziran Pazartesi gününe kadar öğretime ara verdi.