DTCF'de korku dolu gün: Fakülte yemekhanesinde silah sesleri

DTCF'de korku dolu gün: Fakülte yemekhanesinde silah sesleri
DTCF'de korku dolu gün: Fakülte yemekhanesinde silah sesleri
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nde ülkücü ve solcu öğrenciler arasında çıkan çatışmada bazı öğrencilerin silahla yaralandığı iddia ediliyor.

ANKARA Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nde karşıt öğrenciler arasında kavga çıktı. Kavga nedeniyle çok sayıda polis fakülteye girdi. Fakültede onlarca öğrenci gözaltına alındı.

Yemekhanede başlayan olaylar sırasında silah da kullanıldığı ve silahla yaralananlar olduğu öğrenildi. Silahla yaralananlar arasında bir de özel güvenlik görevlisinin olduğu belirtiliyor.

Bir süredir devam eden gerginlik nedeniyle 3 gün tatil edilen ve bugün öğrenime yeniden başlanan Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nde, bugün öğle saatlerinde sol görüşlü ve Kürt öğrencilerin fakülte yemekhanesinde yemek yediği sırada ülkücü bir grup yemekhaneye geldi ve iki grup arasında kavga çıktı. Dışardan gelen grup tarafından okula sokulduğu belirtilen bir silahın da kullanıldığı çatışmada, bir özel güvenlik görevlisi karnından ve ayağından vuruldu. Özel güvenlik görevlisi okula gelen ambulansla hastaneye kaldırılırken, en az iki öğrenci de çeşitli cisimlerin vücutlarına isabet ötmesi sonucu yaralandı.

Okulda büyük paniğe yol açan silah seslerinin duyulmasından bir süre sonra fakülte binasına çevik kuvvet polisleri girdi. Bu esnada topluca okuldan çıkmak isteyen sol görüşlü öğrenciler çeşitli sloganlar atmaya başladı. Bunun üzerine polis onlarca öğrenciyi gözaltına aldı.

Ülkücü grup içinde yer alan ve silahı kullandığı iddia edilen Selçuk Ulaş isimli bir kişinin de polis tarafından gözaltına alındığı öne sürüldü.

(RADİKAL - DHA)