@idrisemen

DTCF'de neler oluyor?

DTCF'de neler oluyor?
DTCF'de neler oluyor?
21 Mayıs günü Ankara Kızılay'da iki öğrencinin bıçaklanmasının ardından DTCF'de yaşanan gerilim tırmanıyor. Pazartesi günü eğitime bir gün ara veren okul yönetimi, dün yaşanan olayların ardından okulu bir gün daha tatil etti. Öğrenciler ise arkadaşlarını bıçaklayan saldırganın yakalanmasını istiyor.
Haber: İDRİS EMEN - idris.emen@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL – Ankara Üniversitesi’nde okuyan E. Ö. İle M. A. adlı sol görüşlü iki öğrenci, 21 Mayıs’ta saat 16.00 sularında Ziya Gökalp Caddesi’nden Kızılay’a doğru yürürken, S.U. adlı ülkücü öğrencinin saldırısına uğramıştı. İddiaya göre S.U., cebinden çıkardığı bıçağı M.A.’ya saplamış, daha sonra da müdahale etmek isteyen E.Ö.’nün göğsüne iki kez bıçakla vurmuştu. Yaralanan iki öğrencinin tedavisi Ankara Numune Hastanesi’nde devam ederken olaylar Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi’ne (DTCF) sıçradı. İki öğrenci grubu arasında yaşanan olayların ardından üniversite yönetimi okulu dün de tatil ilan etti.

BIÇAKLANAN ÖĞRENCİLERE PANKARTLA HAKARET

Bu gün sabah saatlerinde okulun bahçesine asılan bir pankart öğrencileri karşı karşıya getirdi. Çıkan olaylar sonrasında polis okula girerek öğrencilere biber gazıyla müdahalede bulundu.

Arkadaşlarını bıçaklayan öğrenciler okuldan uzaklaştırılmadan olayların bitmeyeceğini söyleyen DTCF öğrencisi Özde Çelikbilek şöyle diyor:

“Bu okulda arkadaşlarımız birçok kez satırla ve bıçakla saldırıya uğradı. Artık okulda can güvenliğimiz yok. Bıçaklanan arkadaşlarımıza hakaret niteliğinde bir pankart bugün saat 10.00 civarında okulun bahçesine asıldı. Pankartın kaldırmasını istedik. Dün rektör yardımcısıyla görüşüp arkadaşlarımıza saldıran kişiler hakkında soruşturma açılmasını ve saldırganların okuldan uzaklaştırılmasını istedik. Yönetim saldırganın arandığını ve yakalandığında soruşturma açılacağını söyledi. Ancak bu arkadaşlarımıza yapılan ilk saldırı değil, daha önce de okulda birçok kez arkadaşlarımız saldırıya uğradı. Dolayısıyla bu sözler bize samimi gelmiyor. Okul yönetimi sürekli eğitime ara veriyor. Bu bir çözüm değil. Satır ve silah kullananlar okuldan gitmediği sürece eğitim sürekli aksayacaktır.”