DTCF'de yine kavga: Eğitime ara verildi

DTCF'de yine kavga: Eğitime ara verildi
DTCF'de yine kavga: Eğitime ara verildi
Ankara'da iki üniversitelinin bıçaklı saldırıya uğraması sonrası DTCF'de eğitim protestolarla başladı. Protesto sırasında sol görüşlü öğrenciler ile sağ görüşlü öğrenciler arasında arbede çıktı, polis okula girerken eğitime bir kez daha ara verildi

RADİKAL -   Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi (DTCF) ile Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) öğrencisi, Öğrenci Kolektifi üyesi iki üniversitelinin Kızılay’da DTCF’li bıçaklanmasının ardından DTCF’deki ilk ders günü protestolarla başladı.

Öğrenciler, “Dekan buraya, faşistler dışarı”, “Okulda çete istemiyoruz”, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarıyla oturma eylemi yaparken Dekan Yardımcısı Gülsün Leyla Uzun öğrencilerin yanına geldi. Öğrenciler, adı daha önce de silahlı saldırıda geçen S.U. isimi öğrencinin fakülteden uzaklaştırılmasını istedi. Protestolar sürerken sağ görüşlü öğrencilerin Farabi Salonu’na girmek istemesi üzerine kısa süreli bir arbede yaşandı. Dekanlığın arbedeye önlemi ise polis çağırmak oldu. Çevik kuvvet polisleri fakülteye girdi,  sağ görüşlü öğrenciler okul dışına çıkarıldı. Gerilimin ardından fakültede eğitime bugün de ara verildi. (Kaynak: Sendika org)