DTCF'den dumanlar yükseliyor

DTCF'den dumanlar yükseliyor
DTCF'den dumanlar yükseliyor
Ankara Kızılay'da Yüksek Öğretim Kurumu'nu (YÖK) protesto eden gruba polis müdahale etti. DTCF'de dekanlık binası öğrenciler tarafından işgal edildi.

Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Dekanlığı öğrenciler tarafından işgal edildi. Öğretmenler, öğrenciler tarafından dışarı çıkarıldı.

Polis işgalin ardından DTCF'ye müdahale etti ve öğrencileri dışarı çıkarttı.

Şu ana kadar 8 kişi gözaltına alındı.  Olaylar sırasında fakülteden dumanlar yükseldi. Dumandan etkilenen öğrencilerin camlara çıkarak nefes almaya çalıştığı görüldü. 


  http://www.radikal.com.tr/115933911593393

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Devlet - düş-ün bulur-sun

  Tayyip hükümeti, devleti kendi istediği şekle sokmak için önce gençlere saldıracak tabii. Eskiden beri anarşistlikle ve teröristlikle suçlanarak toplum gözünde yıpratılmış gençliğe saldırarak onları kışkırtacak. Sonra Kenan Evren taktiği uygulayacak. Anarşizmi engelliyorum bahanesiyle devletin herşeyini değiştirip kendi istediği şekile sokacak. İtiraz edene de devlete karşı geldi suçlamasında bulunacak. Sözle karşı gelenin evine de kendi emrindeki hukuğa bağlı olmayan polislerle baskın yapıp, cinsel ahlaksızla suçlayacak ki, tolumun yanıltsın, taraftarları da aferin desin.. Tabii bu taktikleri kendi dinci tabanına hoş görünmek için ve devleti tamamen ele geçirip sonsuz bir diktatörlük kurmak için yapacak. İrana benzer kalıcı bir rejim inşaa etmeye çalışåcak. Bu provakasyonlarla şimdilik, seçimlerde kendine bağlı, kendine biat eden bir gürüh oluşturacak yoksa tabanı başka partilere gidecek. Güvendiği ek şey de, askeri ve mulki amirliklerine atadığı gizli şeriatçi valiler ve diğer emniyet güçleri. Onları İrandaki şeriat ordusu gibi kullanacak hale getirdiğine inanıyor. Adana valisi ve içisleri bakanı gibi gizli şeriatçıları, yazılı ve hukuki bir belge olmadan, tek sözüyle onları harekete geçirebilecek güçte olduğu inancı tam artık. Mursileşme sürecini tamamladığını, tamamlamasa bile bunun son şansı olduğunun farkında. Ya şimdi, ya hiçbir zaman diye düşunüyor artık.

  Haberi - anaximenes

  öyle bir veriyorsunuz ki, başlığa bakan YÖK protestosu yapan öğrencilerin binayı ateşe verdiğini sanır. Polis olmayan yerden duman çıkar mı..

  Kalbimiz siznle.. - devrimcikaradeniz

  Aydinlik Turk Gencligi sizinle gurur duyduk.. Siz bizim sesimiz ve ruhumuzsunuz.. Arkanizda koca Turk Ulusu duruyor..