DTH, Celal Doğan'sız partileşecek

Demokratik Toplum Hareketi (DTH) Kurucular Kurulu, eski Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Celal Doğan ile ortak parti kurmak yerine yola şimdilik Doğan'sız devam etme kararı verdi.

ANKARA - Demokratik Toplum Hareketi (DTH) Kurucular Kurulu, eski Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Celal Doğan ile ortak parti kurmak yerine yola şimdilik Doğan'sız devam etme kararı verdi.
Kapatılan DEP'in eski milletvekilleri Leyla Zana, Orhan Doğan, Hatip Dicle ve Selim Sadak'ın başını çektiği DTH'nin önceki gün Ankara'da toplanan Kurucular Kurulu toplantısında alınan kararlar dün kamuoyuna açıklandı. Doğan'ın önderliğinde partileşme düşüncesinin toplantıya katılan kurucuların büyük bölümünden destek bulmadığı öğrenilirken toplantının sonuç bildirgesinde şöyle denildi:
'Diyalog sürecek'
"DTH Kurucular Kurulu, Türkiye'de demokrasinin, temel hak ve özgürlüklere dayalı demokratik bir hukuk sisteminin tesisi ve toplumsal barışın sağlanmasına yönelik çabaların etkili bir siyasal iradeye kavuşturulması için partileşme sürecini hızlandırarak sonuçlandırmayı kararlaştırmıştır. DTH Kurucular Kurulu, sayın Celal Doğan ve arkadaşları tarafından yürütülen çalışmalarla ilişki ve diyaloğun yeni partileşme süreciyle birlikte devam ettirilmesini kararlaştırmıştır."


    http://www.radikal.com.tr/7593497593490

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.