DTH: Süre uzayabilir

Eski DEP milletvekillerinin de içerisinde yer aldığı Demokratik Toplum Hareketi (DTH) Koordinasyon Kurulu, PKK'nın ilan ettiği eylemsizlik kararının bir aylık süreyi kapsamasının olumsuzluk yaratmamasını istedi.

ANKARA - Eski DEP milletvekillerinin de içerisinde yer aldığı Demokratik Toplum Hareketi (DTH) Koordinasyon Kurulu, PKK'nın ilan ettiği eylemsizlik kararının bir aylık süreyi kapsamasının olumsuzluk yaratmamasını istedi.
DTH'den dün yapılan yazılı açıklamada bu süre içerisindeki girişimlerle eylemsizlik süresinin uzatılması hatta süresiz kılınmasının dahi sağlanabileceği vurgulandı. Açıklamada şöyle dendi: "Eylemsizlik kararında ifade edilen beklentilerin bir koşulu olmadığı inancındayız. Beklentilerin süreç içinde yerine getirilebilir insani istemler olduğu kanısındayız. Hiçbir şey eskisi gibi olmamalıdır. Bunun için herkesin üzerine düşeni hiçbir kaygı, korku ve önyargıya kapılmadan yerine getirmesi vicdani görevdir. Şehit Anaları'ndan, Barış Anaları'na kadar Türkiye toplumu barış istiyor.


    http://www.radikal.com.tr/7552807552800

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.