DTP Genel Merkezi'ne 'sarhoş taşı'

DTP Genel Merkezi'ne 'sarhoş taşı'
DTP Genel Merkezi'ne 'sarhoş taşı'

Ankara?da DTP Genel Merkezi?nin camları taşla kırıldı. FOTOĞRAF: GÜRSEL ESER / AA

ANKARA - DTP Genel Merkezi binasına önceki gece saat 02.30 sıralarında taşlı saldırıda bulunuldu. Saldırıda binanın camları kırılırken, taş atan kişinin inşaat işçisi Y.Ö. olduğu bildirildi. Alkollü olduğu belirtilen Y.Ö,   polis merkezine götürüldü.
DTP Grup Başkanvekili Gültan Kışanak  Genel Merkez önünde yaptığı açıklamada, birçok yerde il ve ilçe binalarına yönelik saldırılar olduğunu belirterek, siyaset yapısının bu saldırıları meştulaştırdığını öne sürdü. Kışanak, şimdiye kadar partilerine yönelik saldırılarda her seferinde aynı senaryonun işlediğini, bu insanların ya sarhoş ya meczup olduğunu söyledi. Partinin kamera kayıtlarına göre, zanlının iki taş attığı, fakat binada dört camın kırıldığını belirten Kışanak, saldırıyı gerçekleştiren ikinci kişinin yakalanmasını istedi.   

Tokat, örgüt işi değil
Kışanak, Tokat’taki saldırıyla ilgili “Son 15-20 günde yaşadıklarımızı yan yana getirsek bu olayların tarihlerini, zamanlarını denkleştirmek herhalde bir örgütün işi olmasa gerek” dedi. Kışanak, şöyle devam etti:
“Ölen kişilere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk halkına başsağlığı diliyorum. Üzüntülerimizi ifade etmek istiyorum.  Bu sorunun vicdani olduğuna, Serap için de, Aydın (Diyarbakır’da vurulan üniversiteli) için de, yedi asker için de, hepimizin yüreğinin sızladığına inanırsak,  çözüleceğine inanıyorum.” (Radikal)