DTP'li Emine Ayna hakkında fezleke hazırlandı

DTP Mardin Milletvekili Emine Ayna hakkında 'terör örgütünün propagandasını yaptığı' gerekçesiyle dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırlandı


Cem BAKIRCI/ERZURUM

ERZURUM ‘Özel Yetkili' Cumhuriyet Savcılığı, DTP Mardin Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Emine Ayna’nın ‘terör örgütünün propagandasını yaptığı’ gerekçesiyle dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırladı.
Savcılık, 25 Kasım 2008 tarihinde Ağrı'nın Patnos İlçesi'ndeki Cumhuriyet Caddesinde yaptığı konuşmada, “Biz değil, bu halk Kürt sorunun çözümünde ‘Sayın Öcalan'ı muhatap alın’ diyor. Bu halka kulak vermelisiniz. Bu halka kulak vermek zorundasınız” diyen Emine Ayna hakkında başlattığı incelemeyi tamamladı. Savcılık, polis kamera kayıtlarının çözümü üzerine milletvekili Emine Ayna'nın Terörle Mücadele Kanunu'nun ‘terör örgütünün propagandasını yapmak’ suçunu kapsayan 7/2'nci maddesi uyarınca dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırladı. Fezleke, TBMM Başkanlığı'na sunulmak üzere Adalet Bakanlığı’na gönderildi.(dha)