Düdük sesi döndü

Emekli olanların yerine personel alınmamasıyla kısmen sona eren bekçilik sistemi, Antalya'da farklı bir uygulamayla yeniden hayata geçiyor.

ANTALYA - Emekli olanların yerine personel alınmamasıyla kısmen sona eren bekçilik sistemi, Antalya'da farklı bir uygulamayla yeniden hayata geçiyor. Antalya Emniyeti, kent merkezinde hırsızlık olaylarının önüne geçmek için, eski adıyla 'Polisin Disiplinine, Merasim ve Topluluklardaki Rolüne ve Polis Karakolları Teşkilatı ile Vazifelerine Dair Talimatname'deki düdük çalma görevini yeniden hayata geçirdi.
Antalya'da bulunan altı polis merkezi, önleyici hizmetler ve yunus timleri olmak üzere 600 polise, 'Düdük alın' talimatı verildi. Haberleşmede kullanılan telsiz ve cep telefonunun yanı sıra düdükleri de olan polis devriyeleri, önceki gece ilk göreve çıktı. Düdükler Antalyalıları önce şaşırttı, sonra mutlu etti. Antalyalılar, evlerinin balkonlarından polislerle sohbet etti. Antalya Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Şube Müdürü Akif Aktuğ, "Bekçi düdüğü, suç işlemeye meyilli insanlar için caydırıcı, evinde oturanlar için huzur kaynağı" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7414257414250

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.