Düğün hazırlığı yapan genç kız evinden kaçırıldı

Düğün hazırlığı yapan genç kız evinden kaçırıldı
Düğün hazırlığı yapan genç kız evinden kaçırıldı
Çorum'da evlilik hazırlığı yapan 18 yaşındaki Leyla Badak, bir hafta önce eve giren 4 kişi tarafından zorla kaçırıldı. Badak'ın bulunması, için geniş çaplı soruşturma başlattı. Jandarma olayla ilgili 2 kişiyi gözaltına aldı. Ancak genç kızdan halen haber alınamadı.

RADİKAL -  Çorum'un merkeze bağlı İnalözü Köyü'nde geçen 30 Temmuz'da meydana gelen olayda, iddiaya göre gece eve giren 4 kişi, 23 Ağustos'da evlenecek olan Leyla Badak'ı zorla kaçırdı. Badak'ın annesi 65 yaşındaki Nimet Badak ve babası 68 yaşındaki Kamil Badak'ı döverek genç kızı zorla bir arabaya bindiren şüpheliler olay yerinden uzaklaştı.

Ailenin ihbarı üzerine bölgeye jandarma ekipleri sevk edildi. Bölgede araştırma yapan ekipler köyün tüm giriş ve çıkışlarını kontrol altına aldı. Ancak kaçırılan Leyla Badak ve şüphelilere ulaşılamadı.

AĞABEY: KAÇIRANLAR KAYINPEREDİM VE KAYINBİRADERLERİM

23 Ağustos'ta dünya evine girmeye hazırlanan genç kızın kaçırılması ile ilgili ağabeyi 28 yaşındaki Serdar Badak, kaçıranların kimler olduklarını bildiklerini ve isimlerini jandarmaya verdiklerini söyleyerek, "Kardeşimi kaçıranlar benim kayınpederim M.Y. ve onun çocukları F.Y., M.Y. ile akrabaları A.S. Ben M.Y.'nın kızı ile 6 yıl önce kaçarak evlendim. Onların kızını kaçırdığım için böyle birşey yaptıklarını düşünüyorum" dedi.

Jandarma kaçırılma olayına karıştıkları iddiasıyla A.S. ile M.Y.'yı geçen 2 Ağustos'ta gözaltına aldı. A.S. çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. M.Y. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Diğer şüpheliler F.Y. ve M.Y. ile kaçırılan Leyla Badak'ın bulunması için de soruşturmanın sürdüğü bildirildi.
DHA-Yusuf ÇINAR