Düğün salonunda süs havuzuna düşen çocuk öldü

Yazlık düğün salonunun bahçesinde oynarken süs havuzuna düşen altı yaşındaki çocuk, akıl almaz bir şekilde öldü. İsmail Ertürk, aydınlatma ışıklarından içinde 15 santimetre su olan havuza karışan elektrik akımına kapıldı.

ADANA - Yazlık düğün salonunun bahçesinde oynarken süs havuzuna düşen altı yaşındaki çocuk, akıl almaz bir şekilde öldü. İsmail Ertürk, aydınlatma ışıklarından içinde 15 santimetre su olan havuza karışan elektrik akımına kapıldı.
Olay önceki gün saat 23.00 sıralarında, Adana'nın Adnan Menderes Bulvarı'ndaki Has Bahçe'de meydana geldi. Bağ-Kur'da memur olan iki çocuk babası Ahmet Ertürk, eşi Figen ve çocukları 11 yaşındaki Büşra ile İsmail'i de alarak iş arkadaşının düğününe geldi.
Neşe içinde ortalıkta koşuşturan çocuklar, üç bölümden oluşan ve en derini 50 santimetrelik süs havuzunun kenarında kovalamaca oynuyordu. Bu sırada İsmail, dengesini yitirerek 15 santimlik küçük havuza düştü. Fıskiyeli ve ışıklandırmalı havuzda bir süre çırpınan çocuk, sonra hareketsiz kaldı. Yardıma koşan Müslüm Şahin de akıma kapıldı. Numune Hastanesi'ne kaldırılan İsmail'in öldüğü anlaşıldı.
'Sonuna kadar davacıyım'
Oğlunu dün Kadiriye'nin Kümbet Köyü'nde toprağa veren acılı baba Ahmet Ertürk, "15 santimetrelik havuzda çocuk ölür mü" diyerek işletme sahiplerinden sonuna kadar davacı olduğunu söyledi. Cumhuriyet Savcılığı'nın görevlendirdiği heyetse süs havuzlarındaki elektrik akımını ölçerek ayrılırken, "Tehlike saçıyor, mühürlenip kapatılması gerekmekte" diye uyardı.