Düğün ve cenaze

Kastamonu'da yapılan düğünde aşka gelen maganda ateş açtı. Davetlilerden 41 yaşındaki Mehmet Önlü karnına isabet eden kurşunla can verdi

FETHİCAN YILDIRIM

KASTAMONU - Doğanyurt İlçesi’ne bağlı Akçabel Köyü’nde dün akşam yapılan düğünde açılan ateş sonucu bir kişi öldü. Akçabel Köyü’nde Seher Parlak ve Mehmet Baz’ın davul zurna ile başlayan düğünü, kanlı bitti. Köy meydanındaki düğünde art arda patlayan silahlardan çıkan kurşunlardan biri, 41 yaşındaki Mehmet Önlü’nün karnına saplandı. Ağır yaralı olarak İnebolu Devlet Hastanesi’ne götürülmek istenen Mehmet Önlü, yolda hayatını kaybetti.

Olay üzerine İnebolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Düğüne katılan çok sayıda kişinin ifadesine başvuran jandarma, çevrede yaptığı aramada bir tabanca ele geçirdi. Bahçede bulunan ruhsatsız tabancanın sahibi olduğu öne sürülen 45 yaşındaki H.Ş. olayın şüphelisi olarak jandarma tarafından göz altına alındı. Akçabel Köyü’nde bakkal dükkanı işleten Mehmet Önlü’nün cenazesi otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.