'Düğün'ü soran gazeteciye azar

TBMM'nin Bingöl'de yaptırdığı Fen lisesi ile yeni eğitim-öğretim yılının açılış törenine katılmak üzere dün Muş'a gelen TBMM Başkanı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in oğlunun düğününe katılmamasıyla ilgili soru soran gazeteciyi azarladı.

MUŞ - TBMM'nin Bingöl'de yaptırdığı Fen lisesi ile yeni eğitim-öğretim yılının açılış törenine katılmak üzere dün Muş'a gelen TBMM Başkanı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in oğlunun düğününe katılmamasıyla ilgili soru soran gazeteciyi azarladı.
Arınç, vali vekili İbrahim Küçük'le görüşmesinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. "Cumhurbaşkanı Sezer'in oğulunun düğününe davet edildiniz mi?" sorusuna, "Evet davet edildim. Sayın Cumhurbaşkanımız bendenizi bu düğün merasimine davet ettiler" yanıtı veren Arınç, aynı gazetecinin "Neden katılmadınız?" sorusuna sinirlenerek "Sen mi hesabını tutuyorsun?" dedi.
Arınç, bir başka basın mensubunun "Meclis Başkanlığı'na aday mısınız?" sorusuna da öfkelendi ve "Bu çok soruldu. Cevap vermiyorum" diye tepki gösterdi.