Dündar: Bunun adı sansür

Mahkeme kararıyla yayını engellenen Arena'nın genel yönetmeni Uğur Dündar, "Mahkeme program kasetini izlemedi bile. Bu bir sansürdür" dedi.

İSTANBUL - Yayımlanmasına birkaç saat kala, mahkeme kararıyla ekrana gelmesi engellenen Arena programının Genel Yönetmeni Uğur Dündar, "Mahkeme program kasedini seyretmedi bile. Bu, sansürdür" dedi.
Beylikdüzü, Gürpınar, Yakuplu, Esenyurt ve Büyükçekmece'nin bir bölümünde arazi yağması ve heyelan bölgesine yapılaşma izni iddialarını inceleyen program, önceki akşam CNN Türk'te ekrana gelecekti. 10 gündür içeriği anons edilen program, Büyükçekmece 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin aldığı tedbir kararı gereği durduruldu. Dündar, dün konuyla ilgili basın toplantısı yaptı. Cumhuriyet tarihinin en büyük arazi yağmacılığına dair iddiaların fezleke ve iddianamelere dayanılarak anlatıldığını söyleyen Dündar, "Yargıcın kasedi seyretmeden, sadece belediye başkanının başvurusuna dayanarak durdurma kararı alması, bize göre maalesef bir sansürdür. AB sürecindeki Türkiye'de bu bir hukuk skandalıdır" dedi. Dündar, yayın durdurma kararına itiraz ettiklerini de sözlerine ekledi.