Dündar ve Sertel'den Mustafa Ali'ye ziyaret

Dündar ve Sertel'den Mustafa Ali'ye ziyaret
Dündar ve Sertel'den Mustafa Ali'ye ziyaret
Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Atilla Sertel, gazeteci Uğur Dündar ile Gezi olaylarında başından ağır yaralanan Mustafa Ali Tombul'u evinde ziyaret etti.

İZMİR - Taksim'de 8 Temmuz'daki Gezi protestoları sırasında polisin attığı biber gazı kapsülüyle başından ağır yaralanan 17 yaşındaki lise öğrencisi Mustafa Ali Tombul, İstanbul 'da tedavi gördüğü hastaneden taburcu olarak, İzmir Doğançay'daki evine geldi. TGF Genel Başkanı ve İGC Başkanı Atilla Sertel, gazeteci Uğur Dündar ile Mustafa Ali Tombul ve ailesine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
22 gün yoğun bakımda kalan ve beynine baskı yapmaması için kafatasından kemik parçası alınan Mustafa Ali Tombul'un sağlık durumunun daha iyi olduğu belirtildi. Bir süre sonra ikinci bir ameliyat olacağını ve kafatasına yeniden kemik parçası ekleneceği belirtilen Mustafa Ali Tombul, Sertel ve Dündar'ın ziyaretinden mutlu olduğunu söyledi. Olay gününe ilişkin birçok şeyi hatırlayamadığını ifade eden Tombul, "Konsere gitmiştik. Konser dönüşü ne olduğunu bile anlamadan saldırının ortasında kaldım. Şu an kendimi iyi hissediyorum" dedi.
Ziyarette konuşan gazeteci Uğur Dündar da, "Hiç bir günahı olmayan gençlerimiz bu olaylarda yaralandı ve hatta öldü. Hepimiz çok üzüntülüyüz. Ancak bu gençlik sayesinde Türkiye 'nin geleceğinin güzel olacağı konusunda ümidimiz arttı" dedi.
TGF Genel Başkanı ve İGC Başkanı Atilla Sertel de, "Keşke bütün bunlar yaşanmasaydı. Keşke kimsenin burnu bile kanamadan insanlar demokratik haklarını kullansalardı. Keşke beş gencimiz hayatta olsaydı. Mustafa Ali, bugün aramızda olduğu için mutluyuz" dedi.
Baba Mehmet Tombul ise oğlunun ameliyattan sonra daha da iyi olmasını ümit ettiklerini belirterek, hastane sürecinde ve taburcu olduktan sonra kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkürlerini iletti. (DHA)