Dünya İstanbul'daki sahte BBG'yi konuşuyor

Geçen salı günü tüm Türkiye'yi şoke eden sahte BBG evi haberi, dünya kanallarının da ekranlarında yerini buldu.


Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükleİlanla yarışmacı arayıp 'seçildiniz' diyerek 9 genç kızı Beykoz'da bir villaya kapatan çetenin haberini, yabancı ajanslar fotoğraflarla geçti. Dünyada 200 binden fazla web sitesinin alıntı yaptığı haberi ABD'nin en çok izlenen haber portallarından msnbc.com, ana sayfadan linkle duyurdu. Bunun yanı sıra ABD ve Avrupa'daki birçok televizyon kanalı da sahte BBG evinden görüntüler ve 9 genç kızın tutulduğu Beykoz'daki evi ekrana getirdi.

Tüm detaylarıyla birlikte işlenen BBG'ci kızlar, yayına girdikten sonra bir saat içinde en çok okunan haberler listesinde birinci sıraya yükseldi.

Neredeyse tüm dünyanın en çok izlediği ve güvendiği haber portalı olan BBC de 'BBG tarzı programla kandırdılar' başlıklı haberini Avrupa sayfalarında manşete çekti. Haber, kısa sürede en çok tıklanan ilk 3 haber arasına girdi.

'BBG formatındaki program için yarışmacı aranıyor' ilanı gönderen bazı kişiler, 9 kıza yarışmacı olduklarını söyleyip Beykoz'daki bir villaya götürdü. Evin her yanını kameralarla donatan çete üyelerinin daha sonra kızların çıplak görüntülerini para ve kontör karşılığında sattığı ortaya çıkarken kızların ailelerinden birinin ihbarı üzerine eve operasyon düzenleyen jandarma olayla ilgili bir kişiyi gözaltına almıştı.(dha)